light box
امتیاز 4.33 مدل سازی نوسانات سطح چاه به عنوان لرزه نگار">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 14
تعداد کلمات : 5200
مجله : Springer International Publishing Switzerland
انتشار : 2016
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مدل سازی نوسانات چاه به عنوان لرزه نگار

 چکیده

 توسعه مقیاس ریشتر برای بزرگی زلزله در ۱۹۳۵ یک پیشرفت عظیم در زمینه لرزه نگاری بود. مقدار ریشتر از حداکثر دامنه ثبت شده توسط لرزه نگار محاسبه می‌شود. کاملاً جالب و شگفت انگیز است که بدانیم که ویژگی‌های یک لرزه نگار به خوبی در کاوش محدود شده نمایش داده می‌شود. این مفهوم را اندازه گیری نوسانات سطح آب ناشی از زلزله در آبخوان محدود شده گسترش داده شده است(مدل سازی نوسانات چاه لرزه نگار). این اندازه گیری حاوی مقادیر هیدروژئزیک است که یکسان است با مقدار موج سطح از مقیاس ریشتر و یک عامل که نشان دهنده تأثیر زمین شناسی محلی، هیدرولوژی، ساخت و ساز خوب و بزرگنمایی در نوسانات سطح آب برای یک سری از زمین لرزه ثبت شده در همان چاه و همچنین برای یک زمین لرزه ثبت شده در خوب و نزدیک و دور. هر مجهز به دوربين مجهز به دوربين با قابليت پشتيباني بالقوه براي بزرگترين زلزله است، زيرا اکثر لرزه نگار ها از مقياس خارج می‌شوند تا حداکثر دامنه ثبت نگردد. این مقاله بر اساس کار پروژه برای اخذ لیسانس نویسندگان در این مقاله است و و روش ورهیش محاسبه بزرگی لرزه در آب ارائه شده است تا بتوان آن را به نوسانات سطح آب استفاده کرده و این به نصب دایمی ابزارها برای ثبت نوسانات سطح آب و لرزه نگار کمک می‌کند.

 

Title: Modeling Well Level Fluctuations as Seismograph

abstract

The development of Richter scale for earthquake magnitude in 1935 was a major breakthrough in seismology. The Richter magnitude is calculated from the maximum amplitude recorded by the seismograph. It is quite interesting and surprising to know that a well founded in confined aquifer exhibit the characteristics of a seismograph. Eaton and Takasaki (Seismol Soc Am Bull 49(3):227–245, 1958) extended this concept to measure seismically induced water level fluctuation of a well in confined aquifer. This measurement comprises of the hydroseismic magnitude, which is identical to the surface wave magnitude from the Richter scale and a factor which represent the influence of local geology, hydrology, well construction, and magnification on the water level fluctuation for a series of quakes recorded in the same wells as well as for a single quake recorded in the nearby and distant well. Each recorder-equipped well is a potential standby seismometer for the largest quakes because most seismographs to go off scale so maximum amplitude fails to record. The present paper is based on the project work for the B.E. degree of the authors in this paper, Vorhis method of calculating the hydroseismic magnitude has been presented so that it can be applied to the seismic water level fluctuation and help permanent installation of instruments in well so that it can act as standby seismograph and record micro water level fluctuations.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
تأثیر زکات تولید در افزایش درآمد در کاهش فقر جامعه در آچه اندونزی
خـریـد محـصـول
مروری بر راه حل‌های اینترنت اشیا برای کنترل انرژی هوشمند در ساختمان‌ها برای کاربردهای شهر هوشمند
خـریـد محـصـول
تحلیل محتوای صندوق های سرمایه گذاری مطابق با شرع در KSA: آیا عدالت اجتماعی مهم است ؟
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا