light box
امتیاز 2.58 آیا مدیریت مبتنی بر ارزش تصمیم گیری مدیریتی را تسهیل می کند؟">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 26
تعداد کلمات : 14000
مجله : Management Accounting Research
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آیا مدیریت مبتنی بر ارزش تصمیم گیری مدیریتی را تسهیل می کند؟ تجزیه و تحلیل تصمیمات واگذاری

چکیده

  در حالی که مطالعات اخیر حاکی از آن است که مدیریت مبتنی بر ارزش (VBM) به مالکان کمک می کند تا منافع مدیریتی را همسوسازی کنند (یعنی نقش تأثیرگذار در تصمیم گیری) ، اما شواهد کمی برای حمایت از آن در تصمیم گیری مدیریتی (به عنوان مثال نقش تسهیل کننده تصمیم) ارائه شده است. ما بررسی می کنیم که آیا عمق اجرای VBM و عوامل زمینه ای ممکن است نقش تسهیل کننده VBM را تعیین کنند. ما سوال  تحقیقاتی خود را در مورد مجموعه ای از ۱،۷۷۴ معاملات سرمایه گذاری توسط شرکت های اروپایی بین سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۶ بررسی می کنیم. روش های مختلف امکان تجزیه و تحلیل تصمیم گیری مدیریتی را در شرایطی که منافع شخصی مدیریت کمتر مشخص است و بنابراین تصمیمات VBM تسهیل می کند ، فراهم می کند. نقش را می توان از نقش تأثیرگذار در تصمیم آن متمایز کرد. نتایج تجربی ما نشان می دهد که اجرای VBM تا سطح واحد تجاری با بازده واگذاری ارتباط مثبت دارد ، در حالی که اگر اجرای VBM محدود به سطح شرکت ها باشد ، چنین اثری را نمی یابیم. آزمایش های تجربی بیشتر نشان می دهد که این ارتباط مثبت منوط به پراکندگی بالای هزینه های سرمایه در سبد تجاری یک شرکت است. به طور خلاصه ، مطالعه ما نشان می دهد که VBM می تواند تصمیم گیری مدیریتی را هنگامی که شرکتها عمق اجرای آن و نیازهای اطلاعاتی خاص شرکت را در نظر می گیرند ، تسهیل کند.

TITLE: Does value-based management facilitate managerial decision-making? An analysis of divestiture decisions

Abstract

 While recent studies indicate that value-based management (VBM) helps owners in aligning managerial interests (i.e., decision-influencing role), little evidence is provided for its support in managerial decision-making (i.e., decision-facilitating role). We investigate whether the depth of VBM implementation and contextual factors may determine VBM’s decision-facilitating role. We investigate our research question on a dataset of 1,774 divestitures by European firms between 2005 and 2016. Divestitures allow for the analysis of managerial decisionmaking in situations where managerial self-interest is less pronounced and, thus, where VBM’s decisionfacilitating role can be differentiated from its decision-influencing role. Our empirical results indicate that VBM implementation down to the business-unit level is positively associated with divestiture returns, while we find no such effect if VBM implementation is limited to the corporate level. Further empirical tests indicate that this positive association is contingent on a high dispersion of the costs of capital across a firm’s business portfolio. In sum, our study indicates that VBM can facilitate managerial decision-making when firms consider its depth of implementation and firm-specific information needs.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
تأثیر مسئولیت اجتماعی شرکت بر وفاداری مشتری: نقش میانجی اعتبار شرکت
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های سیستم مدیریت کیفیت بر عملکرد دانشگاه های خصوصی در کنیا
خـریـد محـصـول
ایمنی و ایمنی زایی(ایمنوژنیسیته) یک واکسن ویروسی کروناویروس
خـریـد محـصـول
سازگاری با پزشکی از راه دور در دوران COVID-19
خـریـد محـصـول
اتکای CJEU به حقوق بین الملل در تفسیر توافق نامه های اقتصادی
خـریـد محـصـول
شوک سپتیک در کودکان: تشخیص سریع و احیای اولیه (ساعت اول)
خـریـد محـصـول
رضایت(یاد گیرندگان) فراگیران از عملکرد وب سایت
خـریـد محـصـول
زمین(خشکی) و دریا: حل و فصل مناقشات مربوط به خشکی(زمین) تحت کنوانسیون حقوق
خـریـد محـصـول
تأثیر تحریم های اقتصادی بر سرمایه گذاری خصوصی در ایران
خـریـد محـصـول
نقش شوراهای مشورتی منطقه ای در سیاست مشترک شیلات اروپا
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا