light box
امتیاز 2.83 مراقبت پرستاری از یک بیمار استومی: کاربرد نظریه خود مراقبتی اورم">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 9
تعداد کلمات : 3700
مجله : Acta Paul Enferm
انتشار : 2008
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مراقبت پرستاری از یک بیمار استومی: کاربرد نظریه خود مراقبتی اورم

چکیده

هدف: کاربرد نظریه خود مراقبتی اورم در درمان بیماران استومی. روش‌ها: این یک مطالعه بالینی با یک بیمار استومی روده است که بیماری او ناشی از بیماری شاگاس است. جمع آوری داده‌ها در طی ویزیت‌های خانگی با استفاده از یک فرم پرسش نامه همراه با پیش فرض‌های اورم انجام شد. داده‌ها تجزیه تحلیل شد و بر طبق عوامل تعیین کننده در توسعه خود مراقبتی ارائه شد.  نتایج: برخی از ملزومات و نیازمندی‌های خود مراقبتی اصلاح شد نظیر: تعادل بین تنهایی و تعامل اجتماعی و خود مراقبتی در اختلالات سلامت. درمان خانگی بر اساس سیستم آموزش پشتیبانی شده تحویل شد که امکان بهبود و ارتقای لامت و ادراکات بیماران در خصوص اهمیت خود مراقبتی را می‌دهد. نتیجه گیری: نظریه خود مراقبتی امکان مراقبت مناسب و ارتباط درمانی مطابق با وضعیت بیمار را می‌دهد(مراقبت پرستاری از یک بیمار استومی).

TITLE: Nursing care to an ostomy patient: application of the Orem theory

Abstract

Objective: To apply the ìOremís Self-care Theoryî in ostomy patient care. Methods: This is a clinical study with an intestinal ostomy patient, whose illness is a consequence of the ìChagas diseaseî. Data collection was performed during the home visits, using a form with questions referred to the Oremís presuppositions. The data were analyzed and presented according to the determining factors in self-care development. Results: Some self-care requirements were modified, such as: ìBalance between loneliness and social interactionî and ìSelfcare in health disordersî. The home care delivered based on the supportñeducation system allowed for the promotion of health and the patientís perception regarding the importance of self-care. Conclusion: The self-care theory allowed for appropriate care and therapeutic communication adjusted to the patientís situation

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارزیابی فهرست یا چک لیست استانداردهای مبتنی بر سرشماری
خـریـد محـصـول
شیمی تجزیه در تحقیقات باستان شناسی
خـریـد محـصـول
استراتژی عقاب و تکامل افتراقی برای بهینه سازی سراسری محدود و نامحدود
خـریـد محـصـول
بهینه سازی جست و جوی فیل همراه با شبکه ی عصبی عمیق برای تحلیل داده های ریزآرایه
خـریـد محـصـول
الگوریتم بهینه سازی ملخ دودویی جدید برای مسئله‌ی انتخاب ویژگی
خـریـد محـصـول
اندازه ی جمعیت در بهینه سازی ازدحام ذرات
خـریـد محـصـول
کاربرد الگوریتم بهینه ساز گرگ خاکستری الهام گرفته از طبیعت در ژئودزی
خـریـد محـصـول
اثرات فرآیند بودجه ریزی بر عملکرد مالی دولت ایالت کوال در کنیا
خـریـد محـصـول
پاسخ بلند مدت ساختمان به زلزله‌ها در منطقه خلیج سانفرانسیسکو
خـریـد محـصـول
ارزیابی اثرات قرنطینه کل کلان شهرها در گسترش COVID-19 در فضای عمومی و خانوارها
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
برو بالا