light box
امتیاز 2.93 بررسی و مشخص کردن سطح علمی دبیران علوم در مقطع ابتدایی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 23
تعداد کلمات : 3700
مجله : Procedia Social and Behavioral Sciences
انتشار : 2011
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:بررسی  و مشخص کردن  سطح علمی دبیران علوم  در مقطع ابتدایی در مورد لایه اوزون

 چکیده

یکی از مشکلات زیست محیطی جهانی که زمین و بشریت را تهدید می کند تخریب لایه ازن و نتایج منفی آن است. با استفاده از این مطالعه ، تعیین سطح دانش معلمان علوم مقدماتی قبل از خدمات در مورد علل کاهش لایه اوزون ، نتایج و اقدامات احتیاطی انجام می شود. در این مطالعه ، از ۳۱۹ نفر از معلمان علوم ابتدایی قبل از خدمت با استفاده از الگوی پیمایشی ، برای ۳۰۹ پرسشنامه استفاده شده است. درصد (درصد) ، فرکانس (f) و آنالیز واریانس تک عاملی برای داده های حاصل از برنامه با استفاده از این برنامه بسته آماری SPSS استفاده شده است. در پایان تجزیه و تحلیل ، مشخص شده است که معلمان پیش از خدمت که به نسلهایی آموزش می دهند که با این مشکل مهم زیست محیطی روبرو می شوند ، هم تصور غلط دارند و هم دانش ناکافی و قفل کننده ای درباره تخلیه لایه ازن دارند. علاوه بر این ، مشخص شده است که از نظر سطح آگاهی معلمان علوم قبل از خدمت در مورد لایه اوزون از نظر سطح درجه بندی ، تفاوت خاصی وجود ندارد(مشخص کردن سطح علمی دبیران علوم).

Title: Determination of pre-service elementary science teachers’ knowledge level about ozone layer

Abstract

One of the global environmental problems which threaten the earth and humanity is the Ozone Layer Depletion and the negative results that it causes. With this study, the aim is to determinate the knowledge level of pre-service elementary science teachers about the causes of the Ozone Layer Depletion, results and the precautions they will take. In this study, 30-item-questionaire has been applied to 319 pre-service elementary science teachers using survey model. Percentage (%), frequency (f) and the singlefactor variance analysis have been applied to the data obtained from application using this SPSS statistical packet program. At the end of the analysis, it has been revealed that pre-service teachers who educate the generations that will face up with this important environmental problem have both some misconceptions and inadequate and locking knowledge about Ozone Layer Depletion. Besides, it has been determinate that specific there is no difference between knowledge level of pre-service elementary science teachers about Ozone Layer according to grade level.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
تأثیر زکات تولید در افزایش درآمد در کاهش فقر جامعه در آچه اندونزی
خـریـد محـصـول
مروری بر راه حل‌های اینترنت اشیا برای کنترل انرژی هوشمند در ساختمان‌ها برای کاربردهای شهر هوشمند
خـریـد محـصـول
تحلیل محتوای صندوق های سرمایه گذاری مطابق با شرع در KSA: آیا عدالت اجتماعی مهم است ؟
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا