light box
امتیاز 2.65 مطالعه آناتومیکی مایکوریزای اندوتروفیک افرا (Acerrubru)">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 15
تعداد کلمات : 4300
مجله : B U L L E T I N O F T H E T O R R E Y B O T A N I C A L C L U B
انتشار : 2017
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مطالعه آناتومیکی مایکوریزای اندوتروفیک افرا (Acerrubru)

چکیده

 آرایش بافتی برای ریشه‌های مایکروریزا و غیر مایکوریزا برای ریشه‌های غیر چوبی نهال‌های افرای رشد یافته در خاک‌های طبیعی مختلف، خاک‌های استرلیزه و از منابع بذری متفاوت ثابت بود. مقادیر قابل توجه قارچ‌های اندوتروفیک ناشی از نفوذ اپیدرمی، رشد اکروپتال و رشد افقی خفیف می‌باشد. اربیوسکلز و وزیکول‌ها را می‌توان در لایه میانی پارانشیم کورتیکولی با هیفا یافت که به فراوانی در لایه درونی پارانشیم کورتیکولی دیده می‌شود. چندین محقق به توصیف آناتومی مایکوریزا پرداخته‌اند با این حال تعداد معدودی از گزارشات این اطلاعات را برای افرای قرمز در نظر گرفته‌اند. مک داگال (۱۹۱۴)، وازو و هکلیو (۱۹۶۴) و بولارد و فرکو (۱۹۶۲) توصیفات اناتومیکی محدود از مایکوریزای افرای قرمز به صورت بخشی از مطالعات جامع ارائه کرده‌اند.۱- توصیفات اناتومیکی ریشه‌های غیر چوبی مایکوریزایی و غیر مایکوریزایی نهال‌های جمع اوری شده در مزرعه و نهال‌های رشد یافته تحت شرایط گل خانه‌ای در خاک‌های طبیعی و در خاک‌های استریلیزه قرار دارد ۲- الگوی رشد در تثبیت قارچ‌های اندوتروفیک در نهال‌های ۵ ساله دیده می‌شود(مطالعه آناتومیکی مایکوریزای اندوتروفیک افرا).

Title: Anatomical study of the endotrophic mycorrhizae of Acerrubrum

Abstract

Tissue arrangement for mycorrhizal and non-mycorrhizal roots was consistent for non-woody roots of Acer rubrum L. seedlings grown in various natural soils, sterilized soils, and from different seed sources. Extensive amounts of the endotrophic fungus resulted from multiple epidermal penetrations, subsequent longitudinal, primarily acropetal, growth, and slight horizontal growth. Hyphae were limited to the epidermis and cortical parenchyma. Arbuscles and vesicles were mainly found in the middle layer of the cortical parenchyma with digested hyphae most abundant in the innermost layer of the cortical parenchyma.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  شرکت‌های چند ملیتی و سرریز های بهره وری: یک فراتحلیل
  خـریـد محـصـول
  بررسی تأثیر درجه حرارت بر زبری و ناهمواری سطح در ماشین کاری
  خـریـد محـصـول
  کارایی گل بنفشه در درمان بیخوابی مزمن
  خـریـد محـصـول
  رایانش مبتنی بر زیست: ارزیابی الگوریتم، تحلیل عمیق، و حوزه کاربرد
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم بهینه سازی الاغ و قاچاقچی: رویکرد مشارکتی برای مسیریابی
  خـریـد محـصـول
  مسابقه تسلیحاتی نورونی: نقش تعااملات یادگیری میزبان-انگل
  خـریـد محـصـول
  نورواکولوژی(عصب شناسی زیست محیطی) رفتار های پرواز زنبور
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم بهینه سازی ملخ: نظریه و کاربرد
  خـریـد محـصـول
  یافتن و وارد سازی داده ها در EnegryPLAN (راهنمای FIDE)
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم بهینه سازی پروانه دو طرفه و کاربردهای مهندسی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا