light box
امتیاز 2.58 مقدمه‌ای بر اقتصاد دارویی یا فارماکواکونومی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 16
تعداد کلمات : 6300
مجله : Pharmacoeconomics
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مقدمه‌ای بر اقتصاد دارویی یا فارماکواکونومی

 چکیده

هزینه‌ها و مخارج سلامت در ایالات متحده به عنوان درصدی از محصول کشور (تولید ناخالص داخلی) افزایش یافته است. اگرچه نسبت GDP صرف شده در زمینه مراقبت سلامتی به طور پیوسته افزایش یافته است درصد هزینه نسخه‌های سرپایی در ۳۰ سال گذشته به طور پیوسته افزایش یافته است. اگرچه بیمه‌های درمانی خصوصی و برنامه‌های دولتی بخش قابل توجهی از هزینه‌های دارو را پوشش می‌دهند، هنوز هم مقدار قابل توجهی از هزینه‌های دارو مستقیماً توسط مصرف کنندگان پرداخت می‌شود. بنابراین هزینه دارو و خدمات داروسازی برای بیماران، پرداخت کنندگان شخص ثالث و دولتها به یک مسئله مهم تبدیل شده است. امروزه و در آینده، لازم است که هزینه‌ها و عواقب درمان دارویی را به طور علمی ارزیابی کنیم.

ارزش اساسی داروی درمانی برای پزشکان تجویز شده و بیماران در ایالات متحده با افزایش استفاده درمانی از نسخه‌ها مشهود است. داروسازان جامعه سالانه تقریباً سه میلیارد نسخه تجویز می‌کنند. ۳ تعداد پیش نسخه‌های درمانی كه به ازای هر نفر در سال در ایالات متحده توزیع می‌شود، طی ۵۰ سال گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است. بیمارستان‌های کشور میلیاردها دلار دارو و فرآورده‌های دارویی به بیماران بستری در بیمارستان ارائه می‌دهند. ۴ داروهای موجود بدون نسخه نیز نقش مهمی در مراقبت‌های بهداشتی کشور دارند. فروش داروهای بدون نسخه از ۷۰۰ میلیون دلار در دهه ۱۹۵۰ به میلیارد دلار افزایش یافته است. ۵ این ارقام می‌تواند نشان دهنده ارزش و منفعت قابل درک جامعه برای داروها باشد. اکثر اقتصاددانان اذعان می‌کنند که برآورد خام و محدود پایین ارزش و فواید داروها برای مصرف کنندگان، مبلغی است که آنها برای این محصولات خرج می‌کنند(مقدمه‌ای بر اقتصاد دارویی یا فارماکواکونومی).

Title: Introduction to Pharmacoeconomics

Abstract

Health expenditures in the United States have been in- creasing as a percentage of the nation’ product (GDP).1 Although the proportion of GDP s gross domestic spent on total health care has climbed steadily, the percentage spent on outpatient prescriptions has remained relatively constant over the past 30 years. Even though private health insurance and government programs cover a growing portion of drug expenditures, a sizable amount of drug costs is still paid directly by consumers. The cost of pharmaceuticals and pharmacy services have, therefore, become an important issue to patients, thirdparty payers, and governments alike. Today, and in the future, it is necessary to scientifically value the costs and consequences of drug therapy.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
تاثیر سیستم ردیابی مواد غذایی بر ارزش درک شده مصرف کننده و قصد خرید در چین
خـریـد محـصـول
سرمایه اجتماعی از طریق رسانه های اجتماعی بر عملکرد شغلی تأثیر می گذارد
خـریـد محـصـول
تأثیر آموزش ایمنی بر روی شیوه های بهداشت و ایمنی شغلی در شرکتهای استخراج کوچک
خـریـد محـصـول
مطالعه موردی یک شرکت بین المللی خودرو مستقر در تایوان
خـریـد محـصـول
قدرت توانمندسازی کارکنان در تأثیرگذاری بر موفقیت سازمان: مرور منابع
خـریـد محـصـول
تأثیر میانجیگری سیاست دولتی زنجیره ارزش بیکسا
خـریـد محـصـول
اثربخشی برنامه های آموزشی کارآفرینی کنیا
خـریـد محـصـول
اندازه گیری ایندومتاسین با استفاده از یک حسگر مدرن
خـریـد محـصـول
بررسی ویژگی‌های متعدد اینترلوکین-۶ و اهمیت IL-6 در درمان بیماری‌های التهابی
خـریـد محـصـول
بررسی درمان بیماران التهاب روده کرون با استفاده از داروی آدالیموماب
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا