light box
امتیاز 2.58 جمع سپاری:مرور منابع سیستماتیک با استفاده از متن کاوی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 29
تعداد کلمات : 13000
مجله : Industrial Management & Data Systems
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:جمع سپاری:مرور منابع سیستماتیک با استفاده از متن کاوی

 چکیده

  هدف – این مطالعه یک مرور ادبیات سیستماتیک در مورد جمع آوری اطلاعات است که هدف آن ارائه شواهد تحقیقاتی است که تا کنون در مورد میزان کمک به عملکرد سازمانی و تولید نوآوری ها و ارائه بینش در مورد چگونگی عملیاتی شدن موفقیت آمیز سازمانها ارائه شده است.

طراحی/روش شناسی/رویکرد – مرور ادبیات سیستماتیک حول روش استخراج متن با تجزیه و تحلیل ۱۰۶ مقاله انجام شد(منابع سیستماتیک بااستفاده از متن کاوی).

یافته ها – موضوعات شناسایی شده عبارتند از عملکرد ، نوآوری ، جنبه های عملیاتی و انگیزه ها. این بررسی چند جهت بالقوه برای تحقیقات آینده در هر یک از موضوعات در نظر گرفته شده را نشان داد.

مفاهیم کاربردی – این مطالعه به محققان کمک می کند تا موضوعات اخیر در مورد جمع آوری اطلاعات را در نظر بگیرند و زمینه های بالقوه برای تحقیق را شناسایی کنند. در عین حال ، آن را در مورد سودمندی و روند جمع آوری اطلاعات و بینش در مورد عناصر مهم به منظور سازماندهی یک پروژه موفق جمع آوری اطلاعات ، در اختیار متخصصان قرار می دهد.

اصالت/ارزش – این مطالعه از تحلیل محتوای کمی برای شناسایی موضوعات اصلی تحقیق با قابلیت اطمینان و اعتبار بیشتر استفاده کرد. این همچنین اولین مروری بر سرمایه گذاری جمعی است که ادبیات مربوط به تأمین سرمایه جمعی را به عنوان ابزاری برای ایجاد ارزش در بر می گیرد(منابع سیستماتیک بااستفاده از متن کاوی).

Title: Crowdsourcing: a systematic review of the literature using text mining

Abstract

 Purpose – This study is a systematic literature review of crowdsourcing that aims to present the research evidence so far regarding the extent to which it can contribute to organisational performance and produce innovations and provide insights on how organisations can operationalise it successfully. Design/methodology/approach – The systematic literature review revolved around a text mining methodology analysing 106 papers. Findings – The themes identified are performance, innovation, operational aspects and motivations. The review revealed a few potential directions for future research in each of the themes considered. Practical implications – This study helps researchers to consider the recent themes on crowdsourcing and identify potential areas for research. At the same time, it provides practitioners with an understanding of the usefulness and process of crowdsourcing and insights on what the critical elements are in order to organise a successful crowdsourcing project. Originality/value This study employed quantitative content analysis in order to identify the main researchthemes with higher reliability and validity. It is also the first review on crowdsourcing that incorporates the relevant literature on crowdfunding as a value-creation tool.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  کنترل مقیاس های زمانی برای انتقال الکترون از طریق پروتئین ها
  خـریـد محـصـول
  شناسایی کربوهیدرات های کمپلکس توسط پروتئین ها
  خـریـد محـصـول
  پهپادهای هوشمند به عنوان ایستگاه های پایه برای بهبود عملیات شبکه تلفن همراه
  خـریـد محـصـول
  BlockHDFS: سیستم فایل توزیع شده هادوپ یکپارچه
  خـریـد محـصـول
  رفتار خمشی ستون های RC توخالی دایره ای با تعداد کم حلقه های داخلی
  خـریـد محـصـول
  تاثیر توانایی مدیر، سیاست حداقل دستمزد و اندازه شرکت بر عملکرد شرکت
  خـریـد محـصـول
  بررسی میزان اکسید نیتریک بازدم فراکشنال بینی (FENO) در کودکان مبتلا به رینیت آلرژیک
  خـریـد محـصـول
  اختلالات بویایی در سندرم پس از حاد COVID-19
  خـریـد محـصـول
  اثرات رژیم غذایی مدیترانه ای سنتی در رینوسینوزیت حاد عود کننده دوران کودکی
  خـریـد محـصـول
  “بیایید در مورد ریاضی بحث کنیم”؛ تأثیر درس‌های حل مسئله بر بحث‌های ریاضی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا