light box
امتیاز 2.58 مرور منابع سیستماتیک برنامه های مبتنی بر بلاک چین: وضعیت فعلی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 46
تعداد کلمات : 37600
مجله : Telematics and Informatics
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مرور منابع سیستماتیک برنامه های مبتنی بر بلاک چین: وضعیت فعلی ، طبقه بندی و مسائل حل نشده

 چکیده

  این مقاله یک مرور ادبیات سیستماتیک از برنامه های کاربردی مبتنی بر بلاک چین در چندین حوزه را ارائه می دهد. هدف این است که وضعیت فعلی فناوری بلاک چین و کاربردهای آن را مورد بررسی قرار دهیم و مشخص کنیم که چگونه ویژگی های خاص این فناوری مخرب می تواند شیوه های “معمول تجارت” را متحول کند. بدین منظور ، پشتوانه های نظری مقالات تحقیقاتی متعددی که در طول دهه گذشته در مجلات علمی با رتبه بالا منتشر شده است ، به همراه چندین گزارش از ادبیات خاکستری به عنوان ابزاری برای ساده سازی ارزیابی ما و به دست آوردن دامنه بلاک چین به طور مداوم در حال گسترش است ، در این بررسی گنجانده شده است(منابع سیستماتیک برنامه مبتنی بربلاک چین). بر اساس یک بررسی منظم ، سیستماتیک و تجزیه و تحلیل محتوای موضوعی از ادبیات کشف شده ، ما طبقه بندی جامعی از برنامه های کاربردی دارای قابلیت بلاک چین در بخش های مختلف مانند زنجیره تامین ، تجارت ، مراقبت های بهداشتی ، اینترنت اشیا ، حریم خصوصی و مدیریت داده ها را ارائه می دهیم و کلیدهای اصلی را ایجاد می کنیم. موضوعات ، روندها و زمینه های نوظهور برای تحقیق ما همچنین به کاستی هایی که در ادبیات مربوطه مشخص شده است ، اشاره می کنیم ، به ویژه محدودیت هایی که فناوری بلاک چین ارائه می دهد و نحوه ایجاد این محدودیت ها در بخش ها و صنایع مختلف. با تکیه بر این یافته ها ، ما شکاف های مختلف تحقیق و جهت های اکتشافی آینده را که برای دانشگاهیان و پزشکان دارای ارزش قابل توجهی است ، شناسایی می کنیم(منابع سیستماتیک برنامه مبتنی بربلاک چین).

Title: A systematic literature review of blockchain-based applications: Current status, classification and open issues

Abstract

 This work provides a systematic literature review of blockchain-based applications across multiple domains. The aim is to investigate the current state of blockchain technology and its applications and to highlight how specific characteristics of this disruptive technology can revolutionise “business-as-usual” practices. To this end, the theoretical underpinnings of numerous research papers published in high ranked scientific journals during the last decade, along with several reports from grey literature as a means of streamlining our assessment and capturing the continuously expanding blockchain domain, are included in this review. Based on a structured, systematic review and thematic content analysis of the discovered literature, we present a comprehensive classification of blockchain-enabled applications across diverse sectors such as supply chain, business, healthcare, IoT, privacy, and data management, and we establish key themes, trends and emerging areas for research. We also point to the shortcomings identified in the relevant literature, particularly limitations the blockchain technology presents and how these limitations spawn across different sectors and industries. Building on these findings, we identify various research gaps and future exploratory directions that are anticipated to be of significant value both for academics and practitioners.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا