light box
امتیاز 2.58 آیا رقص و موسیقی می توانند گذار به سمت یک جامعه پایدار را امکان پذیرتر کنند؟">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 28
تعداد کلمات : 10000
مجله : behavioral sciences
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آیا رقص و موسیقی می توانند گذار به سمت یک جامعه پایدار را امکان پذیرتر کنند؟

 چکیده

  گذار به  سمت پایداری فرآیندی است که مستلزم تغییر در تمامی سطوح جامعه از سطح فیزیکی تا روانی است. این مقاله مروری دیدگاهی بین رشته‌ای از چشم‌اندازهای تحقیقاتی دارد که به توسعه رفتارهای مطلوب و مثبت اجتماعی کمک می‌کند که با اهداف پایداری یا آنچه ما «پایداری درونی» می‌نامیم، همسو می‌شوند. درگیر شدن در فعالیت‌های موسیقی و رقص می‌تواند باعث ایجاد احساس اعتماد و ارتباط در افراد شود، رفتارهای اجتماعی را در یک گروه ترویج کند و همچنین تعصبات بین گروه‌ها را کاهش دهد. مشارکت مداوم در این اشکال هنری، در عرض چند ثانیه (مانند تغییرات هورمونی و کاهش استرس مرتبط)، ماه‌ها (مانند بهبود سلامت عاطفی و نتایج یادگیری)، و دهه‌ها (مانند تغییرات ساختاری در مغز نوازندگان و رقصنده‌ها) و مهارت های برتر در بیان و درک احساسات)  به ارمغان می‌آورد. در این مقاله، ما با ارائه شواهدی که نشان می‌دهد موسیقی و رقص باعث ارتقای خودآگاهی، یادگیری، مراقبت از دیگران و بهزیستی در سطوح فردی و گروهی می‌شود، بر  ارتباط حوزه‌های اغلب مجزای هنرها و علوم تاکید می کنیم. در انجام این کار، ما استدلال می‌کنیم که شیوه‌های هنری نقش کلیدی در هدایت تحولات لازم برای یک جامعه پایدار دارند. ما به یک حرکت عملی نیاز داریم که رقص و موسیقی را در چارچوبی سازنده برای تحریک پایداری اجتماعی فراهم کند(موسیقی و یک جامعه پایدار).

Title: Can Dance and Music Make the Transition to a Sustainable Society More Feasible?

Abstract

 Transition to sustainability is a process that requires change on all levels of society from the physical to the psychological. This review takes an interdisciplinary view of the landscapes of research that contribute to the development of pro-social behaviors that align with sustainability goals, or what we call ‘inner sustainability’. Engaging in musical and dance activities can make people feel trust and connectedness, promote prosocial behavior within a group, and also reduce prejudices between groups. Sustained engagement in these art forms brings change in a matter of seconds (such as hormonal changes and associated stress relief), months (such as improved emotional wellbeing and learning outcomes), and decades (such as structural changes to the brains of musicians and dancers and superior skills in expressing and understanding emotion). In this review, we bridge the often-separate domains of the arts and sciences by presenting evidence that suggests music and dance promote self-awareness, learning, care for others and wellbeing at individual and group levels. In doing so, we argue that artistic practices have a key role to play in leading the transformations necessary for a sustainable society. We require a movement of action that provides dance and music within a constructive framework for stimulating social sustainability.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا