light box
امتیاز 2.93 مروری بر شناسایی موضوعات نوظهور در علم و تکنولوژی">

عنوان فارسی مقاله:مروری بر شناسایی موضوعات نوظهور در علم و تکنولوژی

 چکیده  

شناسایی موضوعات در حال ظهور مورد توجه تصمیم گیرندگان در دولت و صنعت است. اگرچه بسیاری از مطالعات موردی تجزیه و تحلیل گذشته نگر از موضوعات در حال ظهور را ارائه می دهند ، مطالعات کمی در واقع موضوعات در حال ظهور را برای بررسی تصمیم گیرندگان معرفی می کنند. ما یک رویکرد جدید برای شناسایی موضوعات در حال ظهور در علم و فناوری ارائه می دهیم. دو مدل در مقیاس بزرگ از ادبیات علمی ، یکی مبتنی بر استناد مستقیم ، و دیگری بر اساس هم استناد ، با هم ترکیب شده اند و موضوعات در حال ظهور را با استفاده از یک تابع اختلاف ، به عنوان خواص جدید و سریع رشد می کنند ، معرفی می کنند. ۲۵ موضوع برتر در حال ظهور برای هر سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ شناسایی می شوند. این مباحث برای درک نیروهای محرک ظهور آنها ، اعم از کشف علمی ، نوآوری فناوری یا وقایع برون زا ، به روش های مختلف طبقه بندی و مشخص می شوند. موضوعات با جستجوی موارد مهم اخیر مرتبط با موضوع یا محققان اصلی آن ارزیابی می شوند. شواهد ارائه شده نشان می دهد که این روش لیستی مناسب از موضوعات در حال ظهور مناسب برای بازرسی توسط تصمیم گیرندگان معرفی می کند(موضوعات نوظهور در علم و تکنولوژی).

Title: Identifying emerging topics in science and technology

Abstract

 The identification of emerging topics is of current interest to decision makers in both government and industry. Although many case studies present retrospective analyses of emerging topics, few studies actually nominate emerging topics for consideration by decision makers. We present a novel approach to identifying emerging topics in science and technology. Two large scale models of the scientific literature, one based on direct citation, and the other based on co-citation, are combined to nominate emerging topics using a difference function that rewards clusters that are new and growing rapidly. The top 25 emergent topics are identified for each year 2007 through 2010. These topics are classified and characterized in various ways in order to understand the motive forces behind their emergence, whether scientific discovery, technological innovation, or exogenous events. Topics are evaluated by searching for recent major awards associated with the topic or its key researchers. The evidence presented suggests that the methodology nominates a viable list of emerging topics suitable for inspection by decision makers.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
  خـریـد محـصـول
  قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
  خـریـد محـصـول
  هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
  خـریـد محـصـول
  تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
  خـریـد محـصـول
  مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
  خـریـد محـصـول
  یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
  خـریـد محـصـول
  تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
  خـریـد محـصـول
  دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
  خـریـد محـصـول
  استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
  خـریـد محـصـول
  استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا