light box
امتیاز 1.86 نانوسنسور با ضریب افتراقی بالا بر اساس نانوساختار های DNA">

عنوان فارسی مقاله: نانوسنسور با ضریب افتراقی بالا بر اساس نانوساختار های DNA و نانوذرات طلا برای تشخیص MiRNA-21 در سلول‌های زنده

 چکیده

 اگرچه تشخیص microRNA با یا بدون تقویت سیگنال بسیار سودمند است، نانوسنسور های با ویژگی بالا برای تشخیص RNA اختصاصی سلول نادر است.

روش‌ها: در این مطالعه، یک نانوساختار DNA تتراهدرال (TDN) با کارکرد خاص با نانوذرات طلای حاوی اثرات خاموش سازی فلورسانس و سطح مقطع زیاد برای تولید نانوسنسور مبتنی بر انتقال انرژی رزونانس فلورسانس (Au-TDNN) ترکیب شد. حضور miR-21 قادر به تفکیک پروب تشخیص با برچسب فلورسانت بر روی Au-TDNN از Au-NPs می‌باشد که دهنده و گیرنده را تفکیک کرده و موجب ایجاد یک سیگنال فلورسانس قوی می‌شود. ویژگی اختصاصی بالا در خصوص اهداف موتاسیون نقطه‌ای با طراحی واکنش جا به جایی رشته اسید نوکلوئیک G0 ≈ ۰ بر اساس پارامترهای ترمودینامیک حاصل شد. تحت این وضعیت تغییرات ترمودینامیک ناشی از عدم انطباق باز اثرات معنی داری بر روی محصول هیبردیزاسیون دارد.

 نتایج:DNA سنتز شده شیمیایی سه آنالوگ تک بازی، let-7d و miR-200b تست شد. ضریب تمایز ۱۵٫۴ با پروب تشخیص مورد انتظار بر روی Au-NPs برای انطباق تک باز پروگزیمال تست شد. به عنوان گروه شاهد،DF تولید شده با پروب تشخیص معمولی بر روی Au-NPs 2.4 رسید. امکان سنجی راهبرد پیشنهادی با استفاده از سلول‌های سرطانی هپاتوسین تأیید شد.

 نتیجه گیری: این نانوسنسور پیشرفته مسیری جدید را برای تشخیص اختصاصی و آسان microRNA در سلول‌های زنده می‌دهد.

 

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
خـریـد محـصـول
بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
خـریـد محـصـول
مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا