light box
امتیاز 1.86 نانوسنسور با ضریب افتراقی بالا بر اساس نانوساختار های DNA">

عنوان فارسی مقاله: نانوسنسور با ضریب افتراقی بالا بر اساس نانوساختار های DNA و نانوذرات طلا برای تشخیص MiRNA-21 در سلول‌های زنده

 چکیده

 اگرچه تشخیص microRNA با یا بدون تقویت سیگنال بسیار سودمند است، نانوسنسور های با ویژگی بالا برای تشخیص RNA اختصاصی سلول نادر است.

روش‌ها: در این مطالعه، یک نانوساختار DNA تتراهدرال (TDN) با کارکرد خاص با نانوذرات طلای حاوی اثرات خاموش سازی فلورسانس و سطح مقطع زیاد برای تولید نانوسنسور مبتنی بر انتقال انرژی رزونانس فلورسانس (Au-TDNN) ترکیب شد. حضور miR-21 قادر به تفکیک پروب تشخیص با برچسب فلورسانت بر روی Au-TDNN از Au-NPs می‌باشد که دهنده و گیرنده را تفکیک کرده و موجب ایجاد یک سیگنال فلورسانس قوی می‌شود. ویژگی اختصاصی بالا در خصوص اهداف موتاسیون نقطه‌ای با طراحی واکنش جا به جایی رشته اسید نوکلوئیک G0 ≈ ۰ بر اساس پارامترهای ترمودینامیک حاصل شد. تحت این وضعیت تغییرات ترمودینامیک ناشی از عدم انطباق باز اثرات معنی داری بر روی محصول هیبردیزاسیون دارد.

 نتایج:DNA سنتز شده شیمیایی سه آنالوگ تک بازی، let-7d و miR-200b تست شد. ضریب تمایز ۱۵٫۴ با پروب تشخیص مورد انتظار بر روی Au-NPs برای انطباق تک باز پروگزیمال تست شد. به عنوان گروه شاهد،DF تولید شده با پروب تشخیص معمولی بر روی Au-NPs 2.4 رسید. امکان سنجی راهبرد پیشنهادی با استفاده از سلول‌های سرطانی هپاتوسین تأیید شد.

 نتیجه گیری: این نانوسنسور پیشرفته مسیری جدید را برای تشخیص اختصاصی و آسان microRNA در سلول‌های زنده می‌دهد.

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات زیست شناسی ملاحظه کنید.

 

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
اثرات اینترفرون آلفا و درمان سیکلوسپورین به طور جداگانه
خـریـد محـصـول
راهنمای ایمنی جاده، راهنمایی برای متخصصان، مدیریت ایمنی جاده، سیستم مدیریت ایمنی
خـریـد محـصـول
ساختار کریستال یا بلورین دومین اتصال RNA پروتئین
خـریـد محـصـول
اثر روش‌های سنتز بر روی کارایی کاتالیزورهای سه راهه Pt + Rh/Ce0.6Zr0.4O2
خـریـد محـصـول
کاتالیزورهای سه راهه xZr1−xO2/Al2O3 Pd/Ce جدید تولید شده با میکرو امولسیون
خـریـد محـصـول
تثبیت محلول‌های جامد CeO2-ZrO2 با ساختار نانو با افزایش AL2O3
خـریـد محـصـول
اثر ضد میگرنی Δ۹-تتراهیدروکانابینول در موش صحرایی ماده
خـریـد محـصـول
کانابیدیول یک روش درمانی بالقوه برای بعد عاطفی-انگیزشی درد پس از عمل
خـریـد محـصـول
حساسیت مختص به گونه به تشنج‌های ناشی از مصرف ماری جوانا
خـریـد محـصـول
بهینه ساز بادبان ماهی: یک الگوریتم فراابتکاری الهام گرفته از طبیعت جدید
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا