light box
امتیاز 2.58 نمایندگی بر اساس قیاس: دیدگاهی در خصوص دیون منفور">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 16
تعداد کلمات : 6000
مجله : UNCTAD
انتشار : 2017
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:نمایندگی بر اساس قیاس: دیدگاهی در خصوص دیون منفور

 چکیده

 این مقاله مختصر به این موضوع می‌پردازد که چگونه می‌توان درباره پدیده دیون منفور از دیدگاه نمایندگی حقوقی عادی فکر کرد. اگرچه این قیاس دارای اشکالاتی است، اما می‌توان با بررسی شباهت‌ها و تفاوت‌های بین این دو دکترین، به‌ویژه هنگام بررسی نظریه مسئولیت در زمینه حاکمیت، بینش‌های مفیدی را جمع‌آوری کرد.

پدیده دیون منفور خود به خوبی در منابع دیگر توضیح داده شده است. اگرچه به نظر می‌رسد جنبه‌های دکترین نمایندگی به عنوان راه حل‌هایی برای دیون منفوری که توسط یک وام گیرنده دولتی متحمل شده است، امیدوار کننده است، این وعده ممکن است با دکترین‌های نمایندگی دیگر جبران شود. به طور کلی‌تر، مهم است که به خاطر داشته باشید که دکترین نمایندگی پیچیده‌تر از آن چیزی است که ظاهر اول ممکن است نشان دهد. پیچیدگی آن برای مقاصد کنونی عمدتاً از کیفیت شبکه‌ای آن ناشی می‌شود که تعاملات شبکه‌ای را در بین دکترین‌های جداگانه ایجاد می‌کند. هر تعامل معضلاتی را برای کاربرد عاملیت در پدیده دیون منفور ایجاد می‌کند. به ویژه، شناسایی اصل در چارچوب دیون دولتی، پیامدهای ناخوشایندی دارد، همانطور که رابطه توافقی که توسط نمایندگی حقوقی رایج بین اصلی (هرچند تعریف شده) و نماینده فرض شده است، پیامدهای ناخوشایندی دارد(نمایندگی بر اساس قیاس).

Title: AGENCY BY ANALOGY: A COMMENT ON ODIOUS DEBT

Abstract

This brief article focuses on how one might think about the phenomenon of odious debt from the standpoint of common-law agency. Though this analogy has its flaws, some useful insights can be gathered by examining the similarities and differences between the two doctrines, especially when contemplating the theory of liability in the sovereign context. The odious debt phenomenon itself is well described in other literature.1 Although aspects of agency doctrine appear to hold promise as solutions for odious debt incurred by a sovereign borrower, this promise may be offset by other agency doctrines. More generally, it is important to keep in mind that agency doctrine is more complex than first appearances may suggest. Its complexity for present purposes stems largely from its reticulated quality that generates web-like interactions among separate doctrines. Each interaction  poses dilemmas for the application of agency to the odious debt phenomenon. In particular, identifying the principal within the sovereign-debt context has awkward implications, as does the consensual relationship assumed by common-law agency between the principal (however defined) and the agent.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
  خـریـد محـصـول
  نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
  خـریـد محـصـول
  عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
  خـریـد محـصـول
  رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
  خـریـد محـصـول
  اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
  خـریـد محـصـول
  ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
  خـریـد محـصـول
  تشخیص عفونت اطراف پروتز
  خـریـد محـصـول
  بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
  خـریـد محـصـول
  کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
  خـریـد محـصـول
  رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا