light box
امتیاز 2.58 بررسی تکنیک‌های تعادل بار مبتنی بر هوش ازدحامی در محیط رایانش ابری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 48
تعداد کلمات : 18800
مجله : electronics
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:بررسی تکنیک‌های تعادل بار مبتنی بر هوش ازدحامی در محیط رایانش ابری

 چکیده

  رایانش ابری دسترسی انعطاف پذیر، تعاملی و قابل مشاهده به منابع مشترک در اینترنت را ارائه می دهد. کاربران را از الزامات مدیریت محاسبات بر روی سخت افزار خود رها می کند. این به کاربران این امکان را می دهد که نه تنها داده ها و محاسبات خود را از طریق اینترنت ذخیره کنند، بلکه می توانند در هر زمان و هر کجا که لازم است به آن دسترسی داشته باشند. استفاده مکرر از دستگاه های هوشمند به محاسبات ابری کمک کرده است تا نیاز به رشد سریع خود را درک کند. از آنجایی که کاربران بیشتری با محیط ابری سازگار می شوند، تمرکز بر تعادل بار قرار گرفته است. تعادل بار وظایف یا منابع را به دستگاه های مختلف اختصاص می دهد. در رایانش ابری و توازن بار نقش مهمی در استفاده کارآمد از منابع برای بالاترین عملکرد داشته است. این نیاز منجر به توسعه الگوریتم‌هایی می‌شود که می‌توانند به طور بهینه منابع را در حین مدیریت بار و بهبود کیفیت خدمات (QoS) تخصیص دهند. این مقاله بررسی الگوریتم های متعادل کننده بار الهام گرفته شده از هوش ازدحام (SI) را ارائه می دهد. الگوریتم های در نظر گرفته شده در بحث عبارتند از الگوریتم ژنتیک، الگوریتم BAT، کلونی مورچه ها، گرگ خاکستری، کلونی زنبورهای مصنوعی، ازدحام ذرات، نهنگ، عنکبوت اجتماعی، سنجاقک، و بهینه سازی  زاغ. تجزیه و تحلیلی از اهداف اصلی، حوزه کاربردها و مسائل هدف هر الگوریتم (با پیشرفت ها) ارائه شده است. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل عملکرد بر اساس میانگین زمان پاسخ، زمان پردازش مرکز داده و سایر پارامترهای کیفیت انجام شده است(هوش ازدحامی در محیط رایانش ابری).

Title: A Survey of Swarm Intelligence Based Load Balancing Techniques in Cloud Computing Environment

Abstract

 Cloud computing offers flexible, interactive, and observable access to shared resources on the Internet. It frees users from the requirements of managing computing on their hardware. It enables users to not only store their data and computing over the internet but also can access it whenever and wherever it is required. The frequent use of smart devices has helped cloud computing to realize the need for its rapid growth. As more users are adapting to the cloud environment, the focus has been placed on load balancing. Load balancing allocates tasks or resources to different devices. In cloud computing, and load balancing has played a major role in the efficient usage of resources for the highest performance. This requirement results in the development of algorithms that can optimally assign resources while managing load and improving quality of service (QoS). This paper provides a survey of load balancing algorithms inspired by swarm intelligence (SI). The algorithms considered in the discussion are Genetic Algorithm, BAT Algorithm, Ant Colony, Grey Wolf, Artificial Bee Colony, Particle Swarm, Whale, Social Spider, Dragonfly, and Raven roosting Optimization. An analysis of the main objectives, area of applications, and targeted issues of each algorithm (with advancements) is presented. In addition, performance analysis has been performed based on average response time, data center processing time, and other quality parameters.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا