light box
امتیاز 2.58 کشف پپتید مبتنی بر هوش مصنوعی تکاملی برای درمان و داروی موثر کوید-۱۹">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 23
تعداد کلمات : 9900
مجله : BBA - Molecular Basis of Disease
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:کشف پپتید مبتنی بر هوش مصنوعی تکاملی برای  درمان و داروی موثر کوید-۱۹

 چکیده

 یک اپیدمی ناشی از COVID-19 در چین در کوتاه مدت به بیماری همه گیر تبدیل شد و کشورهای جهان را تحت تأثیر قرار داد. محققان و شرکت‌های سراسر جهان در حال کار بر روی تمام استراتژی‌های ممکن برای ایجاد یک استراتژی درمانی یا پیشگیرانه برای همان مورد هستند که شامل تولید واکسن، تغییر هدف مجدد دارو، درمان با پلاسما و کشف دارو بر اساس هوش مصنوعی است. رویکردهای درمانی مبتنی بر زیست شناسی محاسباتی و الگوریتم‌های یادگیری ماشین به طور خاص در نظر گرفته شده‌اند، با این دیدگاه که این‌ها می‌توانند نتیجه سریع و دقیقی را در سناریوی حاضر ارائه دهند. به عنوان تلاشی در جهت توسعه درمان‌های احتمالی COVID-19، ما از الگوریتم‌های یادگیری ماشین برای تولید هسته‌های هم ترازی از توالی‌های ویروسی متنوع Covid-19 گزارش شده از هند، چین، ایتالیا و ایالات متحده استفاده کرده‌ایم. با استفاده از این توالی‌های متنوع ما موتیف محافظت شده را شناسایی کرده و متعاقباً یک کتابخانه پپتیدی علیه آنها طراحی شده است. از این تعداد، ۴ پپتید میل اتصال قوی در برابر پروتئاز اصلی SARS-CoV-2 Mpro را نشان داده و همچنین پایداری و ویژگی آنها را تحت شرایط فیزیولوژیکی حفظ کرده است همانطور که از طریق شبیه سازی MD مشاهده شده است. داده‌های ما نشان می‌دهد که این پپتیدهای تکاملی در برابر COVID-19 در صورت مؤثر بودن ممکن است محافظت متقابل در برابر انواع مختلف Covid-19 را ایجاد کند(هوش مصنوعی تکاملی برای درمان).

Title: Evolutionary artificial intelligence based peptide discoveries for effective Covid-19 therapeutics

Abstract

 An epidemic caused by COVID-19 in China turned into pandemic within a short duration affecting countries worldwide. Researchers and companies around the world are working on all the possible strategies to develop a curative or preventive strategy for the same, which includes vaccine development, drug repurposing, plasma therapy, and drug discovery based on Artificial intelligence. Therapeutic approaches based on Computational biology and Machine-learning algorithms are specially considered, with a view that these could provide a fast and accurate outcome in the present scenario. As an effort towards developing possible therapeutics for COVID- 19, we have used machine-learning algorithms for the generation of alignment kernels from diverse viral sequences of Covid-19 reported from India, China, Italy and USA. Using these diverse sequences we have identified the conserved motifs and subsequently a peptide library was designed against them. Of these, 4 peptides have shown strong binding affinity against the main protease of SARS-CoV-2 (Mpro) and also maintained their stability and specificity under physiological conditions as observed through MD Simulations. Our data suggest that these evolutionary peptides against COVID-19 if found effective may provide cross-protection against diverse Covid-19 variants.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا