light box
امتیاز 3.00 پول قدرت است: هوش پولی- عشق پول و وسوسه مادی گرایی">

عنوان فارسی مقاله:پول  قدرت است: هوش پولی- عشق پول و  وسوسه مادی گرایی در  میان دانشجویان دانشگاه جمهوری چک

 چکیده

در این مطالعه، ما مدل نظری هوش پولی(MI) را توسعه داده، به بررسی  میزان  ارتباط  معنا و مفهوم پول  از نظر افراد  با تداوم اهداف مادی گرایانه پرداخته و  مدل خود را با استفاده از  یک نمونه کلی و در میان دانشجویان  و جنسیت های مختلف تست می کنیم(هوش پولی-عشق و وسوسه مادی گرایی). ما   سازه   عشق به پول(LOM) 15 گویه ای – عوامل خوب، بد( عاطفی)، بودجه( رفتاری)،  دستاورد و  قدرت( شناختی) از   مقیاس اخلاق پول و عوامل موفقیت و مرکزیت و دو شاخص را از مقیاس مادی گرایی  انتخاب  می کنیم. بر اساس  داده های  جمع اوری شده از ۳۳۰ دانشجوی دانشگاه در  جمهوری چک، ما  نتایج و یافته های زیر را ارایه می کنیم.  اولا،  مدل های تکوینی  برتر از مدل های انعکاسی هستند. دوما،  برای مدل  انعکاسی،  پول بیانگر قدرت،  دستاورد و خبی است، و در زمینه مادی گرایی یا متریالیسم بیانگر، بدی  نمی باشد. مدل تکوینی ما حاکی از آن است که افرادی که   مادی گرایی یا ماتریالیسم را دنبال می کنند،   اهمیت زیادی   برای دستاورد برخوردار هستند با این حال، بودجه پولی کمی به آن تخصیص می دهند.  سوما،  تحلیل های چند گروهی نشان می دهد که  دانشجویان علوم انسانی(۶۲٫۴ درصد  زنان) پول را به صورت   شر در نظر گرفته و  به طور ضعیفی بودجه را تنظیم می کنند،   اگرچه دانشجویان علوم طبیعی چنین نظری  ندارند(۳۷٫۶ درصد  زنان).    کشفیات جدید ما  روابط بین LOM و  مادی گرایی را نشان داده و   اهمیت کاربردی آن را در زمینه رفتار مشتری و اخلاق کسب و کار  ارایه می کنند(هوش پولی-عشق و وسوسه مادی گرایی).

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
خـریـد محـصـول
بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
خـریـد محـصـول
مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
خـریـد محـصـول
تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
خـریـد محـصـول
پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
خـریـد محـصـول
جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
خـریـد محـصـول
دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
خـریـد محـصـول
الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
خـریـد محـصـول
استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا