light box
امتیاز 3.00 پول قدرت است: هوش پولی- عشق پول و وسوسه مادی گرایی">

عنوان فارسی مقاله:پول  قدرت است: هوش پولی- عشق پول و  وسوسه مادی گرایی در  میان دانشجویان دانشگاه جمهوری چک

 چکیده

در این مطالعه، ما مدل نظری هوش پولی(MI) را توسعه داده، به بررسی  میزان  ارتباط  معنا و مفهوم پول  از نظر افراد  با تداوم اهداف مادی گرایانه پرداخته و  مدل خود را با استفاده از  یک نمونه کلی و در میان دانشجویان  و جنسیت های مختلف تست می کنیم(هوش پولی-عشق و وسوسه مادی گرایی). ما   سازه   عشق به پول(LOM) 15 گویه ای – عوامل خوب، بد( عاطفی)، بودجه( رفتاری)،  دستاورد و  قدرت( شناختی) از   مقیاس اخلاق پول و عوامل موفقیت و مرکزیت و دو شاخص را از مقیاس مادی گرایی  انتخاب  می کنیم. بر اساس  داده های  جمع اوری شده از ۳۳۰ دانشجوی دانشگاه در  جمهوری چک، ما  نتایج و یافته های زیر را ارایه می کنیم.  اولا،  مدل های تکوینی  برتر از مدل های انعکاسی هستند. دوما،  برای مدل  انعکاسی،  پول بیانگر قدرت،  دستاورد و خبی است، و در زمینه مادی گرایی یا متریالیسم بیانگر، بدی  نمی باشد. مدل تکوینی ما حاکی از آن است که افرادی که   مادی گرایی یا ماتریالیسم را دنبال می کنند،   اهمیت زیادی   برای دستاورد برخوردار هستند با این حال، بودجه پولی کمی به آن تخصیص می دهند.  سوما،  تحلیل های چند گروهی نشان می دهد که  دانشجویان علوم انسانی(۶۲٫۴ درصد  زنان) پول را به صورت   شر در نظر گرفته و  به طور ضعیفی بودجه را تنظیم می کنند،   اگرچه دانشجویان علوم طبیعی چنین نظری  ندارند(۳۷٫۶ درصد  زنان).    کشفیات جدید ما  روابط بین LOM و  مادی گرایی را نشان داده و   اهمیت کاربردی آن را در زمینه رفتار مشتری و اخلاق کسب و کار  ارایه می کنند(هوش پولی-عشق و وسوسه مادی گرایی).

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
اثرات تغییر اقلیم بر حرکات توده ای- مطالعات موردی در کوه های آلپ اروپا
خـریـد محـصـول
اثرات تخریب و پیکره بندی زیستگاه و ترکیب ماتریکس بر روی گونه‌های تالابی در حال کاهش
خـریـد محـصـول
یک قالب کاری برای درک اثرات نویز روی حیات وحش؛ یک اولویت حفاظتی فوری
خـریـد محـصـول
رویکرد یکپارچه به منظور پایش کیفیت آب در مخازن، سیستم‌های آبرسانی و شبکه‌های توزیعی
خـریـد محـصـول
اتوماسیون پایش کیفیت آب در صربستان
خـریـد محـصـول
استفاده از تولید اندازه محور و آنالیز ایزوتوپ پایدار برای پیش بینی کارایی های انتقال غذایی
خـریـد محـصـول
حذف فلزات سنگین سرب، کادمیوم، روی، نیکل و آهن از آب از طریق جاذب‌های بیوسرامیک
خـریـد محـصـول
متریک‌ها و شاخص‌های چشم انداز: مروری بر کاربرد آن‌ها در تحقیقات چشم انداز
خـریـد محـصـول
روش‌های تهیه نقشه‌های تناسب اراضی (شایستگی): یک ارزیابی تفصیلی
خـریـد محـصـول
فناوری های آب شیرین کن حرارت خورشیدی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا