light box
امتیاز 2.65 هوش کسب و کار برای شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 31
تعداد کلمات : 8000
مجله : Computer Science
انتشار : 2010
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:هوش کسب و کار برای شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط

  چکیده

انبار های داده‌ها، هسته و اساس سیستم‌های پشتیبان تصمیم گیری می‌باشند که امروزه توسط همه انواع شرکت‌ها در کل دنیا استفاده می‌شوند. اگرچه مطالعات بسیاری بر روی نیاز به سیستم‌های پشتیبان تصمیم گیری برای کسب و کار ها و شرکت‌های کوچک انجام شده‌اند با این حال بیشتر آن‌ها از رویکردها و راه حل‌های موجود استفاده می‌کنند که این رویکردها برای شرکت‌های بزرگ مقیاس مناسب هستند با این حال برای شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط مناسب نیستند

 شرکت‌های کوچک نیازمند ابزارها و معماری‌های سبک وزن و سبک (نرم افزار و سخت افزار) برای تحلیل داده‌ها می‌باشند. برای اطمینان از این ویژگی‌ها، ما به بازنگری و مرور رویکردهای هوش تجاری و کسب و کار مبتنی بر وب می‌پردازیم. برای تحلیل زمان واقعی، معماری OLAP پر هزینه و سخت است از این روی ما به بررسی پردازش درون حافظه‌ای می‌پردازیم.

 در نهایت، این مقاله در مورد رویکردها و ابزارهای موجود در رابط‌های وب و حافظه اصلی که برای شرکت‌های با اندازه کوچک و متوسط در تصمیم گیری مناسب هستند بحث می‌کند.

Title: Business Intelligence for Small and Middle-Sized Entreprises

Abstract

Data warehouses are the core of decision support systems, which nowadays are used by all kind of enterprises in the entire world. Although many studies have been conducted on the need of decision support systems (DSSs) for small businesses, most of them adopt existing solutions and approaches, which are appropriate for large-scaled enterprises, but are inadequate for small and middle-sized enterprises. Small enterprises require cheap, lightweight architectures and tools (hardware and software) providing online data analysis. In order to ensure these features, we review web-based business intelligence approaches. For real-time analysis, the traditional OLAP architecture is cumbersome and storage-costly; therefore, we also review in-memory processing. Consequently, this paper discusses the existing approaches and tools working in main memory and/or with web interfaces (including freeware tools), relevant for small and middle-sized enterprises in decision making.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارتباط بین مدیریت دانش، یادگیری سازمانی و حافظه
خـریـد محـصـول
ترجیحات مربوط به توزیع مجدد و قرار گرفتن در معرض برنامه ها و طرح های سود مالیاتی
خـریـد محـصـول
سوگیری‌ها در برآورد ضریب فزاینده‌ی مالی
خـریـد محـصـول
تخمین هزینه حاشیه‌ای نگهداری و تعمیر بزرگراه تحت فعالیت‌های نگهداری چندگانه
خـریـد محـصـول
عوامل ژنتیکی، محیطی و تصادفی در عدم تطابق دوقلوهای همسان
خـریـد محـصـول
اثرات چند وظیفگی بر روی کیفیت قضاوت حسابرسان
خـریـد محـصـول
بررسی کاربرد سامانه های برنامه نویسی مجدد در پزشکی ترمیمی: از یاخته های پیکری
خـریـد محـصـول
اثرات درمان بزرگ سالان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم به کمک سگ: کارآزمایی کنترل شده
خـریـد محـصـول
اقتصاد پالایش نفت: آگاهی از کسب و کار فراوری نفت خام به سوخت
خـریـد محـصـول
مداخلات والدین محور برای نوجوانان یا بزرگسالان با ASD و پیامدهای بهزیستی والدین
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا