light box
امتیاز 2.90 تاثیر وارد شدن شوک بر مدل های انعطاف پذیری و تاب آوری مناطق شهری">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 24
تعداد کلمات : 9900
مجله : International Journal of Disaster Risk Reduction
انتشار : 2018
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی تاثیر وارد شدن شوک  بر مدل های انعطاف پذیری  و تاب آوری مناطق شهری : یک مقاله ی پژوهشی

چکیده

 در دهه های گذشته، انعطاف پذیری و  تاب آوری به یک  عنصر مهم در  تجزیه تحلیل   سامانه های دینامیک   تبدیل گردیده است. همچنین به طور فزاینده ای در سیستم های مکانی پویا مانند شهرها به کار گرفته می شود(وارد شدن شوک بر مدلهای شهری). مقاله حاضر شواهدی از مقاومت در برابر سیستمهای شهری پس از شوک خارجی ارائه می دهد. توجه ویژه ای به بلایای طبیعی تأثیرگذار بر سیستم یک شهر دارد. نوع شناسی انواع مختلف فجایع و خسارت های مرتبط با آن ، از منظر جهانی در مورد وقوع منطقه ای چنین فجایع ارائه شده است. هزینه و پتانسیل بازیابی پس از شوک خارجی از نظر آماری مورد بررسی قرار می گیرد. ما می دانیم که اندازه و تراکم جمعیت پارامترهای اساسی موثر بر خسارت در برابر فاجعه هستند. رویکرد جامع به انعطاف پذیری شهری مبتنی بر ارزیابی ریسک ، شناسایی و مدیریت پیشنهادی در این مقاله به ایجاد یک الگوی امکان پذیر تاب آوری شهری پس از یک شوک خارجی کمک می کند(وارد شدن شوک بر مدلهای شهری).

دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده مهندسی

Title: Urban resilience patterns after an external shock: An exploratory study

Abstract: 

Resilience has in recent years become an established concept in dynamic systems analysis. It is also increasingly employed in dynamic spatial systems, such as cities. The present paper offers an evidence of resilience of urban systems after an external shock. It pays particular attention to natural disasters affecting a cityʼs system. A typology of different types of disasters and of related damage is presented, from a global perspective on the regional occurrence of such calamities. The cost and recovery potential after an external shock are statistically explored. We find that population size and density are critical parameters for the order of magnitude of disaster damage. The comprehensive approach to urban resilience based on risk assessment, identification and management proposed in this paper helps to depict a feasible urban resilience pattern after an external shock.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
پایداری نظریه ی جامعه شناسی نهادی: حسابداری مدیریت زیست محیطی در مصر
خـریـد محـصـول
مطالعه ی تاثیر یکپارچه سازی و ادغام چند کانالی در حفظ مشتری
خـریـد محـصـول
درک ارزش ادراک شده از پاساژ توسط مشتری
خـریـد محـصـول
تأثیر هیستروسکوپی بر روی روند بیماری در کارسینومای اندومتریال با خطر بالا
خـریـد محـصـول
شیوه‌های گزارش دهی مالی اینترنتی در عربستان سعودی
خـریـد محـصـول
تاثیر مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی بر روی وفاداری کارکنان در بخش آموزش عالی
خـریـد محـصـول
پرداخت مبتنی بر عملکرد، مدیریت عملکرد و فرصت های ترفیعی داخلی شیوه های منابع انسانی
خـریـد محـصـول
شیوع بالای استنوز (تنگی مجرای) نخاعی علامت دار در بزرگسالان نروژی با اکوندروپلازی
خـریـد محـصـول
نقص پروتئین مرتبط با فریزلد موجب اختلال در قدرت عضلات، حرکت و سطوح کالپین ۳ می‌شود
خـریـد محـصـول
بیماری پروانه‌ای (اپی‌درمولیز بولوسا اکوئیزیتا ) از پاتوفیزیولوژی تا گزینه‌های درمانی جدید
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا