light box
امتیاز 2.65 بررسی مقطی سبک تربیت و دوستی عنوان واسطه‌های رابطه کلاس اجتماعی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 14
تعداد کلمات : 5000
مجله : Rubin and Kelly International Journal for Equity in Health
انتشار : 2015
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:بررسی مقطی سبک تربیت و دوستی به عنوان واسطه‌های رابطه بین کلاس اجتماعی و سلامت روان در یک جامعه دانشگاهی

 چکیده

 مقدمه: این مطالعه به آزمون یک توجیه جدید برای رابطه مثبت بین کلاس اجتماعی و سلامت روان در میان دانشجویان دانشگاه می‌پردازد. انتظار می‌رود که دانشجویان با طبقات اجتماعی بالاتر سبک‌های تربیتی مقتدرانه‌تر و کم‌تر مستبدانه دارند. این سبک‌های تربیتی انتظار می‌رود که منجر به دوستی بیشتر و یکپارچگی اجتماعی بیشتر در دانشگاه شوند و دوستی بیشتر و یکپارچگی بیشتر منجر به سلامت بهتر روان می‌شود.

روش: برای تست این مدل، محققان از ۳۹۷ دانشجوی کارشناسی درخواست کردند تا یک نظر سنجی آنلاین را کامل کند. این تحقیق از یک طرح همبستگی مقطعی استفاده کرده و داده‌ها با تست‌های واسطه گری سریالی چند گانه بوت استراپ تجزیه تحلیل شدند.

 نتایج: مطابق با پیش بینی‌ها، سبک تربیتی، دوستی و پشتیبانی عمومی، و یکپارچه سازی اجتماعی در دانشگاه یک عامل واسطه‌ای بین طبقه اجتماعی و سلامت روانی است.

 نتیجه گیری: نتایج نشان می‌دهد که سبک‌های تربیتی طبقه کارگر مانع از توسعه دوستی‌های حمایتی از نظر اجتماعی می‌شود که افراد را در برابر مسائل سلامت روان مصون می‌دارد. کارایی بالقوه مداخلات بر اساس ۱- یکپارچگی اجتماعی و ۲- سبک تربیتی مورد بحث قرار گرفته است. تحقیقات آینده در این زمینه بایستی از طرح تحقیقات طولی برای دست یابی به نتایج علی در مورد رابطه بین کلاس اجتماعی، سبک‌های تربیتی، دوستی، یکپارچه سازی اجتماعی و سلامت روان استفاده کنند(واسطه‌های رابطه بین کلاس اجتماعی).

TITLE: A cross-sectional investigation of parenting style and friendship as mediators of the relation between social class and mental health in a university community

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  بررسی همبستگی و ارتباط بین خدمات دهی آنلاین و برخط، اعتماد و نیت و قصد خرید مشتریان
  خـریـد محـصـول
  تلفیق کننده های سرمایه فکری سازمانی
  خـریـد محـصـول
  تاثیر مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها بر رفتار مشتری در بخش بانکداری لبنان
  خـریـد محـصـول
  ابعاد فرهنگی و سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری: مطالعه موردی فرافرهنگی
  خـریـد محـصـول
  طراحی به عنوان یادگیری- یا خلق دانش- مدل SECI
  خـریـد محـصـول
  بررسی فاکتور های موثر بر مدیریت منابع انسانی و فرآیند بهبود خدمات رسانی
  خـریـد محـصـول
  دانلود پاورپوینت اسانس‌ها و عصاره‌های گیاهی به عنوان عوامل ضد میکروبی
  خـریـد محـصـول
  اسانس‌ها و عصاره‌های گیاهی به عنوان عوامل ضد میکروبی
  خـریـد محـصـول
  بررسی تاثیر کادمیوم بر روی جذب و انتقال عناصر غذایی در پیازچه خوراکی
  خـریـد محـصـول
  تضاد منافع بر سر ابعاد سودمند و نامطلوب (مضر) کهور(Prospis spp) در ایالات متحده
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  برو بالا