light box
امتیاز 2.58 پارچه هایی با خاصیت انتخابی و خود به خودی انتقال یکطرفه روغن و کاربرد های نوین">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 15
تعداد کلمات : 5200
مجله : ACS Appl. Mater. Interfaces
انتشار : 2015
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:پارچه هایی با خاصیت انتخابی و خود به خودی انتقال یکطرفه روغن و کاربرد های نوین آنها برای اندازه گیری کشش سطحی مایعات

 چکیده

مواد متخلخل نازک که با قابلیت انتقال خود به خودی سیالات روغنی در یک مسیر پتانسیل های گسترده ای برای تولید غشاهای فعال با ذخیره انرژی دارند. با این وجود، داده های اندکی برای تهیه و فعال سازی این مواد هوشمند در اختیار است. در این مطالعه، ما روشی نوین برای تهیه پارچه هایی با انتقال یک طرفه روغن و کاربرد آنها در تشخیص کشش سطحی مایعات را گزارش می نماییم. این پارچه های فعال به وسیله فرایند دو مرحله ای روکش کردن به منظور اعمال نانومیله های روی اکسید گل مانند، سیلس کویی اوکسا چند وجهی دیسیل فلورینه شده و الکیل سیلان فلورینه شده و هیدرولیز شده در دو مرحله روی سوبسترای پارچه تهیه شده است. در زمان اشعه گیری فرابنفش یک طرفه، پارچه روکش شده ویژگی انتقال یک طرفه را نشان می دهد که امکان انتقال سیال روغنی از طرف اشعه گیری نشده به سطح اشعه گیری شده با نور فرابنفش را فراهم می نماید ولی انتقال سیال در مسیر مخالف را متوقف می کند. پارچه همچنان بعد از تیمار با فرابنفش دارای سوپرهیدروفوبیسیته بالایی می باشد. انتقال یک طرفه تنها برای سیالات روغنی با کشش سطحی خاص رخ می دهد و انتخابی بودن سیال به زمان تیمار با فرابنفش بستگی دارد. تغییر زمان تابش UV از ۶ به ۳۰ ساعت موجب تشدید انتقال یک طرفه سیالات با کشش سطحی ۳/۲۲ و بین ۳/۲۲ تا ۷/۵۶ می گردد. ما سپس اثبات می کنیم که این انتقال یک طرفه انتخابی روغن را می توان برای برآورد کشش سطحی مایع با مشاهده ویژگی های انتقالی مجموعه ای از پارچه ها با انتخاب های مختلف انتقال روغن، به کار گرفت. بر اساس دانسته های ما، این مورد اولین مثال برای استفاده از مواد با انتقال یک طرفه برای تست کشش سطحی مایعات می باشد. ممکن است این فرایند مسیر مطالعات نظری و توسعه سنسورهای سیال جدید را باز خواهد کرد(پارچه هایی با خاصیت انتقال روغن).

Title: Selective, Spontaneous One-Way Oil-Transport Fabrics and Their Novel Use for Gauging Liquid Surface Tension

Abstract

 Thin porous materials that can spontaneously transport oil fluids just in a single direction have great potential for making energy-saving functional membranes. However, there is little data for the preparation and functionalities of this smart material. Here, we report a novel method to prepare one-way oil-transport fabrics and their application in detecting liquid surface tension. This functional fabric was prepared by a two-step coating process to apply flowerlike ZnO nanorods, fluorinated decyl polyhedral oligomeric silsesquioxanes, and hydrolyzed fluorinated alkylsilane on a fabric substrate. Upon one-sided UV irradiation, the coated fabric shows a one-way transport feature that allows oil fluid transport automatically from the unirradiated side to the UV-irradiated surface, but it stops fluid transport in the opposite direction. The fabric still maintains high superhydrophobicity after UV treatment. The one-way fluid transport takes place only for the oil fluids with a specific surface tension value, and the fluid selectivity is dependent on the UV treatment time. Changing the UV irradiation time from 6 to 30 h broadened the one-way transport for fluids with surface tension from around 22.3 mN/ m to a range of 22.3−56.7 mN/m. We further proved that this selective one-way oil transport can be used to estimate the surface tension of a liquid simply by observing its transport feature on a series of fabrics with different one-way oil-transport selectivities. To our knowledge, this is the first example to use one-way fluid-transport materials for testing the liquid surface tension. It may open up further theoretical studies and the development of novel fluid sensors.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
  خـریـد محـصـول
  اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
  خـریـد محـصـول
  فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
  خـریـد محـصـول
  ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
  خـریـد محـصـول
  کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
  خـریـد محـصـول
  پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
  خـریـد محـصـول
  آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
  خـریـد محـصـول
  چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
  خـریـد محـصـول
  ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
  خـریـد محـصـول
  کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا