پایداری شیلات در مقیاس کوچک | دانلود مقاله تخصصی | متن به فارسی | | | متن به فارسی | ترجمه مقالات و متون علمی
light box
امتیاز 2.58 به سوی پایداری شیلات در مقیاس کوچک آفریقای جنوبی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 31
تعداد کلمات : 12800
مجله : sustainability
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : بالا
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:به سوی پایداری شیلات در مقیاس کوچک آفریقای جنوبی با استفاده از مسیرهای تحول فناوری اطلاعات و ارتباطات

چکیده

  اگرچه اینترنت و فناوری‌های ارتباطی (ICT) در شیلات در مقیاس کوچک (SSFs) در سطح جهانی به کار گرفته شده‌اند، به ندرت به طور سیستماتیک برای راه‌هایی که برابری، دموکراسی و پایداری را تسهیل می‌کنند، مورد بررسی قرار می‌گیرند. مطالعه ما نشان داد که چگونه فناوری اطلاعات و ارتباطات در شیلات در مقیاس کوچک آفریقای جنوبی به سمت ارتقاء زنجیره ارزش، اقدامات جمعی و پایداری نهادی – مسائل کلیدی که بر مشارکت‌های ماهیگیری در مقیاس کوچک برای پایداری منابع دریایی تأثیر می‌گذارند، استفاده می‌شود. ما یک کارگاه آموزشی مشارکتی را به عنوان بخشی از تحقیقات در حال انجام در شهر لامبرتز بی، آفریقای جنوبی، با همکاری ماهیگیران مقیاس کوچک و پروژه ICT Abalobi برگزار کردیم. ما چالش‌های زنجیره ارزش فیشر را ترسیم کردیم و نقش مسیرهای تحول مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات را بررسی کردیم و چارچوب «آرمان‌شهری واقعی» رایت را به‌عنوان دریچه‌ای برای کشف برابری، دموکراسی و پایداری نهادی اتخاذ کردیم. ما دریافتیم که پلت فرم ICT Abalobi دارای پتانسیل تسهیل مفاهیم عمیق دموکراسی است که اصلاحات اجتماعی-اقتصادی، اقدام جمعی و پایداری نهادی در ماهیگیری در مقیاس کوچک آفریقای جنوبی را در بر می گیرد. جایی که ماهیگیران فراتر از تولیدکنندگان غیرفعال داده درگیر نیستند، این پتانسیل را داشت که اهداف افزایش برابری قدرت بین ماهیگیری در مقیاس کوچک و سایر سهامداران را تضعیف کند(پایداری شیلات در مقیاس کوچک).

Title: Toward Sustainability of South African Small-Scale Fisheries Leveraging ICT Transformation Pathway

Abstract

 Though Internet and Communication Technologies (ICTs) have been employed in small-scale fisheries (SSFs) globally, they are seldom systematically explored for the ways in which they facilitate equality, democracy and sustainability. Our study explored how ICTs in South African small-scale fisheries are leveraged towards value chain upgrading, collective action and institutional sustainability—key issues that influence small-scale fishery contributions to marine resource sustainability. We held a participatory workshop as part of ongoing research in the town of Lambert’s Bay, South Africa, in collaboration with small-scale fishers and the Abalobi ICT project. We mapped fisher value chain challenges and explored the role of ICT-driven transformation pathways, adopting Wright’s ‘Real Utopian’ framework as the lens through which to explore equality, democracy and institutional sustainability. We found Abalobi’s ICT platform had the potential to facilitate deeper meanings of democracy that incorporate socio-economic reform, collective action and institutional sustainability in South Africa’s small-scale fisheries. Where fishers are not engaged beyond passive generators of data, this had the potential to undermine the goals of increasing power parity between small-scale fisheries and other stakeholders.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
ارزیابی اقتصادی آبیاری با آب شیرین شده دریا در تولید گوجه فرنگی گلخانه ای در جنوب اسپانیا
خـریـد محـصـول
نقش درمانی پپتیدهای ضد میکروبی در دیابت ملیتوس(شیرین)
خـریـد محـصـول
عوامل تعیین کننده حق الزحمه حسابرسی و نقش هیئت مدیره و ساختار مالکیت
خـریـد محـصـول
رشد جمعیت و بقایای حشره کش زنبورهای عسل در چشم انداز های کشاورزی گرمسیری
خـریـد محـصـول
اختلال کمبود توجه و بیش فعالی و اختلال دوقطبی: تشخیص، درمان
خـریـد محـصـول
ترانگزامیک اسید و عفونت مفاصل پری پروتز
خـریـد محـصـول
تشخیص عفونت اطراف پروتز
خـریـد محـصـول
بررسی پوشش آلبریچ برای بهینه‌سازی پنهان‌کاری صوتی(آکوستیک) زیردریایی‌ها
خـریـد محـصـول
کاربردهای هوش مصنوعی به عنوان یک روند مدرن برای دستیابی به نوآوری سازمانی
خـریـد محـصـول
رابطه بین اندازه شرکت و سودآوری با هموارسازی درآمد: شواهدی از شرکت‌های غذا و نوشیدنی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا