light box
امتیاز 4.50 پوشش فوق آبگریز بر پایه آب خود ترمیم شونده از نانوذرات سیلیس POSS">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 8
تعداد کلمات : 2200
مجله : Material letters
انتشار : 2018
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله: ساخت پوشش های  فوق آبگریز بر پایه آب خود ترمیم شونده از نانوذرات سیلیس اصلاح شده POSS( پلی هدرالالیگومریک سیلسسکویی اکسان)

 

چکیده مقاله

 تولید پوشش‌های فوق آبگریز بر پایه آب با توانایی و قابلیت خودترمیم شوندگی، گزارش می‌شود. این پوشش‌ها سیستم بر پایه آب سازگار با محیط زیست می‌باشند و می‌توانند به آسانی بر روی سوبستراهای مختلف رسوب کنند(پوششهای فوق آبگریز بر پایه آب). و مهم‌تر از همه، قادر به ترمیم سطوح آسیب دیده و بازیابی فوق آب گریزی و توانایی خودترمیم شوندگی از طریق گرمایش، حتی پس از اچینگ یا حکاکی پلاسما-اکسیژن یا غوطه وری در محلول آبی آمفی فیل می‌باشند. این روش ساده و کاربردی، رویکردی جدید را برای تولید مواد فوق آب گریز با دوام و سازگار با محیط زیست ارائه می‌کند(پوششهای فوق آبگریز بر پایه آب).

Title: Fabrication of Self-healing Waterbased Superhydrophobic Coatings from POSS modified Silica Nanoparticles

Abstract: 

The preparation of waterborne superhydrophobic coatings with self-healing ability is reported. These coatings were environment-friendly water-based system and could be easily deposited on many different substrates. And most of all, it could repair the damaged surfaces and recover its superhydrophobicity and self-cleaning ability via heating even after O2-plasma etching or immersing with amphiphiles aqueous solution. This simple and practical method provides a new approach to make durable superhydrophobic materials in the spirit of green.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
قیمت‌های مسکن و ریسک اعتبار: شواهدی از ایالات متحده
خـریـد محـصـول
نقش یادگیری مشارکتی در بهبود مهارت‌های ارتباطات کلامی دانشجویان یادگیرنده EFL
خـریـد محـصـول
شکستن مقاومت میزبان توسط نیای تکاملی مستقل ویروس رگبرگ زرد نکروتیک چغندر قند
خـریـد محـصـول
واکنش پروسکایت ها به عنوان مبدل‌های خودرو
خـریـد محـصـول
ویژگی‌های انتقال منفذی و انتشار مؤثر مونولیت سرامیکی برای مبدل کاتالیزوری خودرو
خـریـد محـصـول
مبدل ترافیکی و کاتالیستی- آلایندگی اتمسفری مربوطه در منطقه شهری ریو دوژانیرو
خـریـد محـصـول
مکانیسم بازیابی فلزات گروه پلاتینوم از مبدل‌های کاتالیستی در سیستم‌های استفاده شده در اگزوز
خـریـد محـصـول
مطالعه تفضیلی اکسایش کاتالییستی HCHO و co در کاتالیزور Mn0.75Co2.25O4
خـریـد محـصـول
رفتار سه سویه فازهای ترکیبی و جداگانه پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم در ترکیب گازی کامل
خـریـد محـصـول
مطالعه در مقیاس بنچ گاز مصنوعی یک مبدل کاتالیزوری ۴ راهی: اکسایش کاتالیزوری
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا