light box
امتیاز 2.78 پوشش‌های فوق روغن گریز با دوام از نظر مکانیکی تولید شده با روش لایه به لایه">

عنوان فارسی مقاله: پوشش‌های فوق روغن گریز با دوام از نظر مکانیکی تولید شده با روش لایه به لایه برای تفکیک آب-روغن و ضد آلودگی

 

چکیده

 سطوح فوق روغن گریز از اهمیت زیادی برای کاربردهای ضد خزه، خود پاک کنندگی، ضد آلودگی، کشش پایین، ضد مه و تفکیک آب-روغن برخوردار هستند. سطوح الهام گرفته از مواد زیستی به دلیل نداشتن دوام مکانیکی کاربرد محدودی دارند. یک رویکرد موسوم به رویکرد لایه به لایه شامل گونه‌های باردار با بر هم کنش‌های الکترواستاتیک بین لایه‌ها، می‌تواند انعطاف پذیری مورد نیاز را برای بهبود چسبندگی با سوبسترا فراهم کند، ضمن این که یک پوشش با کشش سطحی پایین را در سطح تماس هوا ایجاد می‌کنند. در این مقاله، یک بایندر پلی الکترولیت یعنی نانوذرات سیلسیم اکسید و یک فلوروسورفاکتانت به طور مجزا برای ایجاد یک پوشش فوق روغن گریز با دوام اسپری شد. پلی الکترولیت پلی دیالی دی متیل آمونیوم کلرید (PDDA) با یک لایه فلورو سورفاکتانت کمپلکس شد که ضمن این که آب دوست است، دافع روغن نیز می‌باشد. این رفتار روغن گریزی/ فوق آب دوستی از طریق استفاده از زبر سازی با ذرات سیلیسیم اکسید بهبود یافت که منجر به ایجاد یک پوشش فوق روغن گریز با زاویه تماس هگزادکان بیش از ۱۵۵ درجه و زاویه انحراف کم‌تر از ۴ درجه می‌شود. هم چنین این پوشش فوق آب دوست است که برای کاربردهای تفکیک آب- روغن مطلوب است. دوام این پوشش‌ها از طریق ازمایشات میکروویر و ماکروویر بررسی شد. این پوشش‌ها امروزه ویژگی‌های شفافیت را نشان می‌دهند. تولید این پوشش از طریق روش‌های لایه به لایه منجر به سطوح فوق روغن گریزی می‌شود که بهبود دوام را در مقایسه با کار موجود نشان می‌دهد که در آن دوام و روغن گریزی در نظر گرفته شده است(پوشش‌های فوق روغن گریز با دوام).

دانلود جدیدترین مقالات ترجمه شده مهندسی

Title: Mechanically durable, superoleophobic coatings prepared by layer-by-layer technique for anti-smudge and oil-water separation

Abstract: 

Superoleophobic surfaces are of interest for anti-fouling, self-cleaning, anti-smudge, low-drag, anti-fog, and oil-water separation applications. Current bioinspired surfaces are of limited use due to a lack of mechanical durability. A so-called layer-by-layer approach, involving charged species with electrostatic interactions between layers, can provide the flexibility needed to improve adhesion to the substrate while providing a low surface tension coating at the air interface. In this work, a polyelectrolyte binder, SiO2 nanoparticles, and a fluorosurfactant are spray deposited separately to create a durable, superoleophobic coating. Polydiallyldimethylammonium chloride (PDDA) polyelectrolyte was complexed with a fluorosurfactant layer (FL), which provides oil repellency while being hydrophilic. This oleophobic/superhydrophilic behavior was enhanced through the use of roughening with SiO2 particles resulting in a superoleophobic coating with hexadecane contact angles exceeding 1556 and tilt angles of less than 46. The coating is also superhydrophilic, which is desirable for oil-water separation applications. The durability of these coatings was examined through the use of micro- and macrowear experiments. These coatings currently display characteristics of transparency. Fabrication of these coatings via the layer-by-layer technique results in superoleophobic surfaces displaying improved durability compared to existing work where either the durability or the oil-repellency is compromised.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
افزایش ظرفیت برای توسعه کارآمد استعدادهای ورزشی: درک فرصت ها و چالش ها
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل مقایسه ای و کاربرد شبکه های عصبی عمیق در پیش بینی کووید -۱۹
خـریـد محـصـول
تاثیر پیام های نوآوری محصول بر قصد خرید محصولات ضروری
خـریـد محـصـول
نوآوری های بنیادی: بین دانش و فرصت های تحقیقاتی آینده
خـریـد محـصـول
تحلیل قصد استفاده از چت بات: مشاوره دامپزشکی
خـریـد محـصـول
اثرات مکمّل های دیجیتال بر بهره وری و اشتغال
خـریـد محـصـول
درک دانشجویان از محیط متنوع یادگیری بر قصد آنها نسبت به کارآفرینی
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه های موثر مدیریت منابع انسانی بر حفظ کارمندان: دانشگاه فنی تاماله
خـریـد محـصـول
تأثیر حرفه‌ای گری و تجربه حسابرس بر سطح قضاوت‌های مهم با اخلاق حرفه‌ای
خـریـد محـصـول
تاب آوری کارکنان، القای اطلاعات و ارائه خدمات بین ارائه دهندگان بیمه خدمات درمانی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا