light box
امتیاز 2.58 مروری بر مدیریت درآمد: تعمیم‌ها و پیشرفت‌های اخیر در کاربردهای صنعتی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 34
تعداد کلمات : 15000
مجله : Journal of Hospitality and Tourism Management
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مروری بر مدیریت درآمد: تعمیم‌ها و پیشرفت‌های اخیر در کاربردهای صنعتی

 چکیده

مدیریت درآمد که از جا به جایی هوایی مسافر سرچشمه می گیرد، طی دهه های گذشته به یک چارچوب روش شناختی کلی و ضروری تبدیل شده است که شامل تکنیک هایی برای مدیریت فعال تقاضا و بهبود بیشتر سود شرکت ها در بسیاری از صنایع مختلف است. این مقاله دومین و آخرین بخش از مجموعه مقالاتی است که به بررسی تحولات علمی و دستاوردهای مدیریت درآمد در ۱۵ سال گذشته می پردازد. بخش اول بر پیشرفت‌های روش‌شناختی کلی در رابطه با نظریه مبتنی بر انتخاب و روش‌های کنترل در دسترس بودن در طول زمان متمرکز بود. در این بخش دوم، برخی از مهم‌ترین تعمیم‌های تنظیم استاندارد مدیریت درآمد را مورد بحث قرار می‌دهیم: نوآوری‌های محصول (محصولات غیر شفاف و محصولات انعطاف‌پذیر)، ارتقا، رزرو بیش از حد، شخصی‌سازی و ریسک‌گریزی. علاوه بر این، برای نشان دادن استفاده گسترده از مدیریت درآمد، ما برنامه‌های مهم صنعت فراتر از حمل‌ونقل هوایی مسافر را بررسی می‌کنیم که در طول سال‌ها مورد توجه علمی قرار گرفته‌اند، که شامل محموله هوایی، هتل، اجاره خودرو، تحویل حضوری در منزل و تولید می‌شود. ما چالش‌های خاص مربوط به مدیریت درآمد هر صنعت را بررسی می‌کنیم و مشارکت‌های کلیدی را از منابع به تصویر می‌کشیم. ما مقاله را با چند جهت برای تحقیقات آتی به پایان می رسانیم(پیشرفت‌های اخیر در کاربردهای صنعتی).

Title: A review of revenue management: Recent generalizations and advances in industry applications

Abstract

 Originating from passenger air transport, revenue management has evolved into a general and indispensable methodological framework over the last decades, comprising techniques to manage demand actively and to further improve companies’ profits in many different industries. This article is the second and final part of a paper series surveying the scientific developments and achievements in revenue management over the past 15 years. The first part focused on the general methodological advances regarding choice-based theory and methods of availability control over time. In this second part, we discuss some of the most important generalizations of the standard revenue management setting: product innovations (opaque products and flexible products), upgrading, overbooking, personalization, and risk-aversion. Furthermore, to demonstrate the broad use of revenue management, we survey important industry applications beyond passenger air transportation that have received scientific attention over the years, covering air cargo, hotel, car rental, attended home delivery, and manufacturing. We work out the specific revenue management-related challenges of each industry and portray the key contributions from the literature. We conclude the paper with some directions for future research.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  طبقه بندی جنسیتی با استفاده از مدل پیشنهادی مبتنی بر CNN و بهینه سازی کلونی مورچه ها
  خـریـد محـصـول
  شیوه های حسابرسی داخلی و عملکرد مالی تعاونی های پس انداز و اعتبار
  خـریـد محـصـول
  پیش‌بینی جریان نقدی و تأثیر آن بر پایداری مالی سازمان‌های مبتنی بر جامعه
  خـریـد محـصـول
  عوامل تعیین کننده تامین مالی ازمحل استقراض: استارت آپ های فین تک
  خـریـد محـصـول
  استفاده از کلاه ایمنی در ورزشکاران سوارکار: فرصت هایی برای مداخله
  خـریـد محـصـول
  تاب آوری، بهزیستی، علائم افسردگی و سطوح ضربه مغزی در ورزشکاران سوارکاری
  خـریـد محـصـول
  صدمات سوارکاری: بررسی پنج ساله پذیرش بیماران در بیمارستان در بریتیش کلمبیا، کانادا
  خـریـد محـصـول
  تاریخچه ضربه مغزی و پایگاه دانش در ورزشکاران رقابتی سوارکاری
  خـریـد محـصـول
  تجزیه و تحلیل آسیب ها در مسابقات سوارکاری رقابتی
  خـریـد محـصـول
  کنترل مقیاس های زمانی برای انتقال الکترون از طریق پروتئین ها
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا