light box
امتیاز 2.65 COVID-19: انتقال، پیشگیری و فرصت‌های بالقوه درمانی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 39
تعداد کلمات : 9900
مجله : Clinica Chimica Acta
انتشار : 2020
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:COVID-19: انتقال، پیشگیری و فرصت‌های بالقوه درمانی

چکیده

بیماری همه گیر ویروس کرونا ویروس (COVID-19)، ناشی از سندرم تنفسی حاد کرونا ویروس ۲ (SARS-CoV-2)، همچنان یک چالش جهانی است. علی رغم تلاش‌های شدید تحقیقاتی در سراسر جهان، یک واکسن مؤثر و گزینه‌های درمانی مناسب از محققان ایجاد نشده است. بنابراین، پیشگیری از عفونت، تشخیص به موقع ویروس و شناسایی پروتکل‌های درمانی موفق، بهترین روش را در کنترل شیوع بیماری ارائه می‌دهد. در این مقاله، گزینه‌های درمانی فعلی، روش‌های پیشگیری و مسیرهای انتقال COVID-19 بحث شده است.

Title: COVID-19: Transmission, Prevention, and Potential Therapeutic Opportunities

Abstract

 he novel coronavirus disease (COVID-19) pandemic, caused by severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2), remains a global challenge. Despite intense research efforts worldwide, an effective vaccine and viable treatment options have eluded investigators. Therefore, infection prevention, early viral detection and identification of successful treatment protocols provide the best approach in controlling disease spread. In this review, current therapeutic options, preventive methods and transmission routes of COVID-19 are discussed.

   ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

   برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

   محصولات مشابه
   شرکت‌های چند ملیتی و سرریز های بهره وری: یک فراتحلیل
   خـریـد محـصـول
   بررسی تأثیر درجه حرارت بر زبری و ناهمواری سطح در ماشین کاری
   خـریـد محـصـول
   کارایی گل بنفشه در درمان بیخوابی مزمن
   خـریـد محـصـول
   رایانش مبتنی بر زیست: ارزیابی الگوریتم، تحلیل عمیق، و حوزه کاربرد
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم بهینه سازی الاغ و قاچاقچی: رویکرد مشارکتی برای مسیریابی
   خـریـد محـصـول
   مسابقه تسلیحاتی نورونی: نقش تعااملات یادگیری میزبان-انگل
   خـریـد محـصـول
   نورواکولوژی(عصب شناسی زیست محیطی) رفتار های پرواز زنبور
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم بهینه سازی ملخ: نظریه و کاربرد
   خـریـد محـصـول
   یافتن و وارد سازی داده ها در EnegryPLAN (راهنمای FIDE)
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم بهینه سازی پروانه دو طرفه و کاربردهای مهندسی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
   برو بالا