light box
امتیاز 2.65 COVID-19: انتقال، پیشگیری و فرصت‌های بالقوه درمانی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 39
تعداد کلمات : 9900
مجله : Clinica Chimica Acta
انتشار : 2020
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:COVID-19: انتقال، پیشگیری و فرصت‌های بالقوه درمانی

چکیده

بیماری همه گیر ویروس کرونا ویروس (COVID-19)، ناشی از سندرم تنفسی حاد کرونا ویروس ۲ (SARS-CoV-2)، همچنان یک چالش جهانی است. علی رغم تلاش‌های شدید تحقیقاتی در سراسر جهان، یک واکسن مؤثر و گزینه‌های درمانی مناسب از محققان ایجاد نشده است. بنابراین، پیشگیری از عفونت، تشخیص به موقع ویروس و شناسایی پروتکل‌های درمانی موفق، بهترین روش را در کنترل شیوع بیماری ارائه می‌دهد. در این مقاله، گزینه‌های درمانی فعلی، روش‌های پیشگیری و مسیرهای انتقال COVID-19 بحث شده است.

Title: COVID-19: Transmission, Prevention, and Potential Therapeutic Opportunities

Abstract

 he novel coronavirus disease (COVID-19) pandemic, caused by severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2), remains a global challenge. Despite intense research efforts worldwide, an effective vaccine and viable treatment options have eluded investigators. Therefore, infection prevention, early viral detection and identification of successful treatment protocols provide the best approach in controlling disease spread. In this review, current therapeutic options, preventive methods and transmission routes of COVID-19 are discussed.

   ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

   برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

   محصولات مشابه
   اقدام و عملکرد استراتژیک شرکت های فرآوری لبنیات کوچک و متوسط در کنیا
   خـریـد محـصـول
   انگیزه های کارآفرینی دانشجویان کارشناسی ، نیجریه
   خـریـد محـصـول
   تأثیر قابلیت های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بر عملکرد بازاریابی
   خـریـد محـصـول
   مفهوم CSR و اهمیت آن برای بانک های تجاری در زمینه بنگلادش
   خـریـد محـصـول
   فرایندهای مدیریت شکایت و رضایت مشتری در بین مشتریان بانک های تجاری در کنیا
   خـریـد محـصـول
   رهبری اخلاقی در عصر دیجیتال: الزامات توسعه رهبری اخلاقی در ویتنام
   خـریـد محـصـول
   بررسی تأثیر پذیری یاخته‌های بنیادی هماتوپویتی، مزانشیمی و نورونی از لیتیم
   خـریـد محـصـول
   اثرات کافئین و قهوه بر عملکرد انسان
   خـریـد محـصـول
   تاثیر کافئین و قهوه بر سلامت انسان
   خـریـد محـصـول
   مروری بر فواید سلامتی و خطر مصرف قهوه
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا