light box
امتیاز 2.93 چابکی استراتژیک از طریق ظرفیت های ابتکار: مدیریت منابع انسانی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 31
تعداد کلمات : 12000
مجله : Human Resource Management Review
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:چابکی استراتژیک از طریق ظرفیت های ابتکار: کاربرد های آن برای  مدیریت منابع انسانی حساس به پارادوکس

 چکیده  

 سازمان‌ها، به خصوص سازمان‌های چند ملیتی با چالش‌های متناقضی رو برو هستند. یکی از چالش‌های مهم ارزش پیوستگی استراتژیک در برابر ارزش تغییرات سریع در رابطه با مسائل غیر منتظره، فرصت‌ها و تغییرات می‌باشد. در این مقاله بر فرصت‌ها و مسائل مؤثر بر پیوستگی کلی تاکید شده است(چابکی استراتژیک از طریق ظرفیتهای ابتکار). چابکی استراتژیک اشاره به مسیر بالقوه برای حل این مسئله‌ی متناقض دارد. در این مقاله چشم اندازی را ارائه می‌کنیم که در آن شرکت‌ها، ظرفیت‌های ابتکار را برای بهبود چابکی استراتژیک افزایش می‌دهند. شش حوزه‌ی مدیریت منابع انسانی موجب بهبود ابتکار مؤثر شده و اطلاعاتی را در مورد HRM ارائه می‌کنند. ما در مورد اهمیت آن‌ها برای چابکی استراتژیک HRM، HR پارادوکسیال و ابتکار صحبت می‌کنیم(چابکی استراتژیک از طریق ظرفیتهای ابتکار).

Title: Strategic agility through improvisational capabilities: Implications for a paradox-sensitive HRM

Abstract

 Organizations, especially, multinationals, inevitably confront contradictory challenges. One crucial challenge is the value of strategic consistency versus the value of rapid change related to unexpected problems, opportunities and fast moving trends. Accentuating the previously planned strategy can reduce temporal responsiveness; accentuating the immediate problems/opportunities can harm overall consistency. Strategic agility offers a potential path to resolve this paradoxical situation. In this article we advance a vision in which firms nourish improvisational capabilities in order to enhance strategic agility. We develop six HRM domains of action that can enhance effective improvisation and can inform the practice of a paradox-informed HRM. We discuss their implications for HRM-based strategic agility, paradoxical HR, and improvisation.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
اهمیت رژیم غذایی صحیح در پیش گیری از پوکی استخوان
خـریـد محـصـول
کیتوزان و مشتقات آن برای کاربردهای مهندسی بافت
خـریـد محـصـول
مروری بر فرایند تولید داروی جدید
خـریـد محـصـول
بررسی اثرات شیوه های مدیریت زنجیره تامین بر مزیت رقابتی و عملکرد سازمانی
خـریـد محـصـول
اثر روش‌های استقرار گیاه و تیمارهای کنترل علف هرز بر مدیریت علف هرز و عملکرد برنج
خـریـد محـصـول
بررسی ریشه نام OROBANCHE FOETIDA POIR در مطالعات گیاه شناسی فرانسه
خـریـد محـصـول
غلظت فلزات سنکین در شبکه آب آشامیدنی مشهد
خـریـد محـصـول
اثرات فیتواستروژن بر تغییر جنسیت لارو تیلاپیای نیل (Oreochromis niloticus)
خـریـد محـصـول
اثر سطوح نسبت کربن به نیتروژن و تراکم Labeo victorianus
خـریـد محـصـول
توسعه و اعتبارسنجی پرسشنامه شرم و گناه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
برو بالا