light box
امتیاز 2.93 چرا دموکراسی اینقدر ضعیف عمل می‌کند؟">

عنوان فارسی مقاله:چرا دموکراسی اینقدر ضعیف عمل می‌کند؟

 چکیده  

 مجله دموکراسی، شماره اول خود را زمانی که ساموئل هانتینگتون، اصطلاح موج سوم دموکراتیزاسیون را پس از فروپاشی دیوار برلین و قبل از تجزیه شوروی سابق، مطرح ساخت منتشر کرد. تغییرات و گذارها در اروپای جنوبی و بیشتر این تغییرات در امریکای لاتین نیز اتفاق افتاده بود و اروپای شرقی با سرعت مبهوت کننده‌ای از کمونیسم دور می‌شد، در حالی که تغییرات و گذارهای دموکراتیک در افریقای مرکزی وجود داشت و شوروی سابق به تازگی در حال رفتن به سمت کمونیسم بود. به طور کلی، پیشرفت‌های جهانی چشمگیری در دموکراتیزاسیون در یک دوره ۴۵ ساله صورت گرفته و منجر به ایجاد تعدادی از دموکراسی‌های انتخاباتی از حدود ۳۵ در ۱۹۷۰ به بیش از ۱۱۰ در ۲۰۱۴ شد.  با این حال همان طور که لاری دایموند خاطر نشان کرده است، یک رکود دموکراتیک از ۲۰۰۶ با یک کاهش در امتیاز خانه ازادی از آن زمان به بعد وجود داشته است (۲). سال ۲۰۱۴ برای دموکراسی با دو قدرت استبدادی روسیه و چین در دو طرف اوراسیا، سال خوبی نبوده است. بهار عربی ۲۰۱۱ که موجب شد تا انتظارات مبنی بر این که جدایی جهان عرب از موج سوم به پایان برسد افزایش یابد، منجر به ظهور دیکتاتوری جدید در مصر، هرج و مرج در لیبی، یمن و نیز سوریه شد که همراه با عراق، ظهور یک جنبش رادیکال جدید اسلام گرایانه، یعنی دولت اسلامی در عراق و شام (ISIS) را به دنبال داشت(چرا دموکراسی اینقدر ضعیف عمل می‌کند؟).

Title:Why is Democracy Performing so Poorly?

Abstract

The Journal of Democracy published its inaugural issue a bit past the midpoint of what Samuel P. Huntington labeled the “third wave” of democratization, right after the fall of the Berlin Wall and just before the breakup of the former Soviet Union.1 The transitions in Southern Europe and most of those in Latin America had already happened, and Eastern Europe was moving at dizzying speed away from communism, while the democratic transitions in sub-Saharan Africa and the former USSR were just getting underway. Overall, there has been remarkable worldwide progress in democratization over a period of almost 45 years, raising the number of electoral democracies from about 35 in 1970 to well over 110 in 2014.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
قیمت‌های مسکن و ریسک اعتبار: شواهدی از ایالات متحده
خـریـد محـصـول
نقش یادگیری مشارکتی در بهبود مهارت‌های ارتباطات کلامی دانشجویان یادگیرنده EFL
خـریـد محـصـول
شکستن مقاومت میزبان توسط نیای تکاملی مستقل ویروس رگبرگ زرد نکروتیک چغندر قند
خـریـد محـصـول
واکنش پروسکایت ها به عنوان مبدل‌های خودرو
خـریـد محـصـول
ویژگی‌های انتقال منفذی و انتشار مؤثر مونولیت سرامیکی برای مبدل کاتالیزوری خودرو
خـریـد محـصـول
مبدل ترافیکی و کاتالیستی- آلایندگی اتمسفری مربوطه در منطقه شهری ریو دوژانیرو
خـریـد محـصـول
مکانیسم بازیابی فلزات گروه پلاتینوم از مبدل‌های کاتالیستی در سیستم‌های استفاده شده در اگزوز
خـریـد محـصـول
مطالعه تفضیلی اکسایش کاتالییستی HCHO و co در کاتالیزور Mn0.75Co2.25O4
خـریـد محـصـول
رفتار سه سویه فازهای ترکیبی و جداگانه پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم در ترکیب گازی کامل
خـریـد محـصـول
مطالعه در مقیاس بنچ گاز مصنوعی یک مبدل کاتالیزوری ۴ راهی: اکسایش کاتالیزوری
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا