light box
امتیاز 2.93 توسعه کاتالیزهای سه راهی مبتنی بر پالادیوم با عملکرد بالا">

عنوان فارسی مقاله:توسعه کاتالیزهای سه راهی مبتنی بر پالادیوم با عملکرد بالا

 چکیده  

 استفاده از پالادیوم در مبدل‌های کاتالیزوری سه راهی خودروها، با محدودیت‌های جدی رو به رو بوده است که مربوط به رسوب، سمیت و انتخاب پذیری زیاد برای اکسایش هیدروکربن و مونو اکسید کربن است که در نهایت کاهش و اکسایش نیتروز اکسید را به شدت مشکل می‌کند. در این مطالعه، یک طرح کاتالیزور اگزوز خودرو اعمال شد که تاحدی موجب کاهش این مشکلات و مسائل مربوط به پالادیوم می‌شود. این کاتالیزور بر اساس انتشار پالادیوم بر روی ysz می‌باشد که تشکیل یک لایه داخلی سه لایه می‌دهد. لایه‌های خارجی دارای مقادیر کمی پلاتینوم و رادیوم می‌باشند که بر روی سوبسترای مناسب منتشر شده‌اند نظیر تیتانیوم اکسید دوپ شده T-AI203 T، wr+. به نظر می‌رسد که این طرح یک twc با عملکرد بالا با دمای پایین برای تبدیل هر سه الاینده مونو اکسید کربن، هیدروکربن‌ها و نیتروز اکسید باشد. و به این ترتیب مقاومت به سمی شدن و بهبود مقاومت حرارتی را به دنبال دارد(کاتالیزهای سه راهی مبتنی بر پالادیوم).

Title: Development of high performance, Pd-based, three way catalysts

Abstract

 The use of Pd in three-way catalytic (TWC) converters of automobiles presents serious limitations which are related to sintering, poisoning an excessive selectivity for HC and CO oxidation, making NOx reduction difficult. In the present work, an advanced automotive exhaust catalyst design is applied which reduces, to a large extent, these shortcomings of Pd. This catalyst is based on dispersion of Pd on YSZ (ZrO2 stabilized with 8 mol-% Y203) forming the internal layer of a three-layer washcoat. The external layers contain small quantities of Pt and Rh dispersed on suitable supports, such as T-AI203 and wr+-doped TiO 2, respectively. This scheme offers a high performance TWC with low light-off temperature for the conversion of all three pollutants (CO, HC and NOx), enhanced poisoning tolerance and improved thermal resistance.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
تاثیر آتش سوزی بر توزیع یک شکارچی مهاجم در میانه زنجیره غذایی
خـریـد محـصـول
مزایا، محدودیت‌ها و اصلاحات نظریه یادگیری اجتماعی باندورا
خـریـد محـصـول
آیا تفاوت‌های جنسیتی نقشی در قصد پذیرش بانکداری موبایلی اسلامی ایفا می‌کنند؟
خـریـد محـصـول
یک مطالعه پیمایشی در مورد پروتکل‌های مسیریابی پشتیبانی شده
خـریـد محـصـول
خانواده ژن Aux/IAA در گیاهان: ساختار مولکولی، تنظیم و عملکرد
خـریـد محـصـول
بررسی برند سازی یا ایجاد برند در سرویس وخدمات کتابخانه های عمومی بریتانیا
خـریـد محـصـول
تزریق اسکلروزانت های فوم و فعالیت انعقادی وابسته به فاصله، هموکانسترتیشن
خـریـد محـصـول
مطالعه موردی سامانه و سیستم لایروبی و زهکشی حفاری در نواحی شهری در بخارست
خـریـد محـصـول
اختلال تنظیم در سیستم های انگیختگی و پیش پیشانی-آمیگدال
خـریـد محـصـول
کنترل هیبریدی یا ترکیبی قوی مبتنی بر شبکه عصبی برای سیستم روباتیک بر اساس رویکرد H∞
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

برو بالا