light box
امتیاز 2.58 مطالعه ای در زمینه قصد کارآفرینی سالمندان در صنعت هتلداری و گردشگری در چین">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 7000
مجله : Journal of Asian Finance, Economics and Business
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مطالعه ای در زمینه قصد کارآفرینی سالمندان در صنعت هتلداری و گردشگری در چین

  کارآفرینی سالمندان به عنوان پاسخی به تأثیر پیری جمعیت و تقاضای ناشی از آن بر سیستم‌های حمایتی دولت و همچنین ابزاری برای تضمین توسعه بلندمدت اقتصادی و اجتماعی اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند. هدف از این مطالعه بررسی مقاصد کارآفرینی سالمندان در بخش هتلداری و گردشگری در شهر معانشان، شرق چین است. این محقق از یک نظرسنجی آنلاین از افراد مسن ۵۰ تا ۶۴ ساله در یک مقصد گردشگری که به مرحله جامعه پیری نزدیک می شود استفاده کرد تا ببیند آیا نظریه رفتار برنامه ریزی شده می تواند جاه طلبی های کارآفرینی سالمندان در صنعت مهمان نوازی و گردشگری را توضیح دهد یا خیر. در مجموع ۳۹۱ پرسشنامه جمع آوری شد که ۳۶۷ پرسشنامه معتبر بود. داده ها با استفاده از آمار توصیفی و تحلیل رگرسیون مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. این مطالعه نشان می دهد که نگرش های شخصی نسبت به رفتار کارآفرینانه و کنترل رفتار ادراک شده به شدت تحت تأثیر هنجارهای اجتماعی است. همچنین نشان می‌دهد که نگرش شخصی و کنترل رفتار ادراک‌شده، مقدماتی از قصد کارآفرینی سالمندان در این صنعت خاص است. این تحقیق به تحقیقات در مورد کارآفرینی سالمندان در مهمان‌نوازی و گردشگری، و همچنین توسعه منابع انسانی برای سالمندان در چین می‌افزاید و به کاهش نگرانی‌های جمعیتی سالخورده این کشور کمک می‌کند(کارآفرینی سالمندان در صنعت هتلداری).

Title: A Study on Elderly Entrepreneurial Intention in the Hospitality and Tourism Industry in China

Abstract

 Elderly entrepreneurship is becoming increasingly important as a response to the impact of the aging population and the resulting demand on government support systems, as well as a means of ensuring long-term economic and social development. The purpose of this study is to investigate the elderly’s entrepreneurial intentions in the hotel and tourism sector in Ma’anshan City, Eastern China. The researcher used an online survey of older people aged 50 to 64 in a tourism destination that is approaching an aging society stage to see if the Theory of Planned Behavior can explain the entrepreneurial ambitions of the elderly in the hospitality and tourism industry. There were 391 questionnaires gathered in all, 367 of which were valid. The data was analyzed using descriptive statistics and regression analysis. The study reveals that personal attitudes toward entrepreneurial behavior and perceived behavior control are highly influenced by societal norms. It also shows that personal attitude and perceived behavior control are antecedents of the elderly’s entrepreneurial intent in this particular industry. This research adds to the research on geriatric entrepreneurship in hospitality and tourism, as well as human resource development for seniors in China, helping to alleviate the country’s aging demographic concerns.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا