light box
امتیاز 2.58 کارآفرینی و بهزیستی: گذشته، حال و آینده">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 18
تعداد کلمات : 9600
مجله : Journal of Business Venturing
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:کارآفرینی و بهزیستی: گذشته، حال و آینده

 چکیده

  تحقیقات کارآفرینی معمولاً بر نتایج در سطح شرکت مانند رشد و عملکرد تأکید دارد. با این حال، مردم کارآفرینی را به دلایل عمیقا شخصی و خاص دنبال می کنند. بنابراین، مانند سایر فعالیت‌های انسانی خود سازمان‌یافته، چگونگی ارتباط کارآفرینی با رضایت و بهزیستی از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله، مروری بر مفهوم بهزیستی، تحقیقات مرتبط و ارتباط آن با کارآفرینی ارائه می‌کنیم. ما بهزیستی  و رفاه کارآفرینی را به عنوان تجربه رضایت، عاطفه مثبت، عاطفه منفی نادر و عملکرد روانی در رابطه با توسعه، شروع، رشد و اجرای یک سرمایه گذاری کارآفرینانه تعریف می کنیم. ما این تعریف از بهزیستی کارآفرینی را توضیح می دهیم و تحولات مهم در حوزه خود و حوزه وسیع تر بهزیستی را بررسی می کنیم. نکات برجسته گرایش های اجتماعی، فناوری و نهادی، زمینه های کلیدی را برای تحقیقات آینده نشان می دهد که می تواند درک ما را از این پدیده ها افزایش دهد. هشت مقاله در این شماره ویژه بر بهزیستی کارآفرینی تمرکز دارند که هر یک دیدگاه خاصی را در مورد چگونگی نظریه‌پردازی و مطالعه پیشایند و پیامدهای کارآفرینی مرتبط با بهزیستی ارائه می‌کنند.

Title: Entrepreneurship and well-being: Past, present, and future

Abstract

 Entrepreneurship research typically emphasizes firm-level outcomes such as growth and performance. However, people pursue entrepreneurship for deeply personal, idiosyncratic reasons. Therefore, as in other self-organized human pursuits, how entrepreneurship relates to fulfillment and well-being is of utmost importance. In this paper, we provide an overview of the well-being concept, related research, and its connection to entrepreneurship. We define entrepreneurial well-being as the experience of satisfaction, positive affect, infrequent negative affect, and psychological functioning in relation to developing, starting, growing, and running an entrepreneurial venture. We explain this definition of entrepreneurial well-being and review significant developments in our field and the broader field of well-being. Highlights of social, technological and institutional trends illustrate key areas for future research that can enhance our understanding of these phenomena. The eight papers in this special issue focus on entrepreneurial well-being each offering a specific perspective on how scholars can theorize and study the antecedents and consequences of entrepreneurship related to well-being.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
   خـریـد محـصـول
   اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
   خـریـد محـصـول
   فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
   خـریـد محـصـول
   ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
   خـریـد محـصـول
   کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
   خـریـد محـصـول
   پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
   خـریـد محـصـول
   آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
   خـریـد محـصـول
   چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
   خـریـد محـصـول
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا