light box
امتیاز 2.93 مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 25
تعداد کلمات : 6200
مجله : International Journal of Sustainable Built Environment
انتشار : 2016
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر

 چکیده  

سالهاست که خانه‌های حیاط دار مرکزی در مناطقی از ایران با آب و هوای متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگرچه در ابتدا به نظر می‌رسد شباهت‌های زیادی بین آن ها وجود دارد، برخی از جنبه‌های این خانه‌ها از منطقه‌ای آب و هوایی به منطقه دیگر متفاوت است. چندین مطالعه همچنین حاکی از آن است که ساکنان این خانه ها برای دست یابی به وضعیت حرارتی و گرمایی بهتر، به این خانه ها نقل مکان می کنند. این مقاله نشان می‌دهد که چگونه اندازه‌ها، فرم‌ها و نسبت‌های بعدی خانه های حیاط دار مرکزی در دو منطقه آب و هوایی ایران (یزد، گرم و خشک و بوشهر، گرم و مرطوب) می‌توانند از این رفتار پشتیبانی کنند. در هر دو مکان، این فرم‌های خانه های حیاط دار می‌تواند موقعیت‌های خوبی برای راحتی انسان در ابعاد و سطوح مختلف خانه های حیاط دار (ویلایی) فراهم کند. در نتیجه، ساکنان می‌توانند برای رسیدن به سطح مطلوبی از آسایش حرارتی، با تغییر فصول در خانه جا به جا شوند، اما این الگوهای سنتی جا به جایی برای هر منطقه آب و هوایی متفاوت است(کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار).

Title: A comparison of the traditional use of court houses in two cities

Abstract

 For many years central court houses have been used in parts of Iran with different climates. Though initially there appear to be many similarities, some aspects of these houses vary from one climatic zone to another. Several studies have also suggested that users of these houses moved within them as they sought for better thermal situations. This article sets out how differing sizes, forms and dimensional ratios of central courts in two climate zones of Iran (Yazd, hot and dry, and Bushehr, hot and humid) can support this behaviour. In both places these central court forms can provide good situations for human comfort on various sides and levels of the court. Consequently, residents could move within the house with the seasons to get their desired level of thermal comfort but these traditional patterns of movement differ for each climate zone.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
پایین دست راکتور زیستی: پیشرفت در بازیابی سوخت ها و مواد شیمیایی
خـریـد محـصـول
عدم قطعیت، دسترسی به بدهی و رفتار احتیاطی شرکت
خـریـد محـصـول
دیدگاه پزشکان در مورد آگاهی زنان از مشکلات سلامتی و رفتارهای زنان نسبت به پزشکان
خـریـد محـصـول
آینده معاملات آنلاین در صنعت خرده فروشی در زیمبابوه
خـریـد محـصـول
استراتژی های بازاریابی
خـریـد محـصـول
یادگیری وزن دهی شده بر اساس دشواری: رویکرد جدید شبه برنامه درسی
خـریـد محـصـول
درمان روانشناختی افسردگی در مراقبت های اولیه: پیشرفت های اخیر
خـریـد محـصـول
به سوی طراحی های جدید کمپرسور برگشت پذیر سه مرحله ای ۶: ۲
خـریـد محـصـول
مدیریت ریسک تجارت موبایل با استفاده از شبکه های اجتماعی در اردن
خـریـد محـصـول
بیماری های مادرزادی قلب
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا