light box
امتیاز 2.65 مطالعه ی دقیق نقش و کارکرد و ترجمه ی RNA های غیر رمزی طویل در سرطان">

عنوان فارسی مقاله:مطالعه ی دقیق نقش  و کارکرد و ترجمه ی RNA های غیر رمزی طویل در سرطان  

چکیده

در حالی که درک ما از سازو کار های مولکولی موجود در سرطان به طور قابل توجهی بهبود یافته است ، اکثر دانش ما روی ژن های رمزی پروتئین متمرکز است که جزئی از ژنوم را شامل می شود. مطالعات اخیر هزاران RNA غیر رمزی طولانی (lncRNA) که ژنوم سرطان را شامل می شوند ، کشف کرده اند. زیرمجموعه ای از این مولکولها الگوی بیان خاص سرطان و رده بندی را نشان می دهد ، که نشان می دهد آنها ممکن است محرک بالقوه زیست شناسی سرطان باشند و از آن به عنوان نشانگرهای بالینی استفاده کنند. ما در مورد روشهای ظهور زیست شناسی lncRNA و اثر متقابل آنها با مفاهیم مرتبط با سرطان ، از جمله تنظیم اپی ژنتیک ، آسیب DNA و کنترل چرخه سلولی ، خاموش کردن microRNA ، مسیرهای انتقال سیگنال و بیماری هورمون محور بحث می کنیم. علاوه بر این ، ما تأثیر ترجمه ای lncRNA ها و ابزاری برای تحقیقات مکانیکی آنها و دستورالعمل های تحقیق بعدی lncRNA را برجسته می کنیم(کارکرد و ترجمه ی RNA).

Title: Long Noncoding RNAs in Cancer: From Function to Translation

Abstract

While our understanding of the molecular mechanisms underlying cancer has significantly improved, most of our knowledge focuses on protein-coding genes that make up a fraction of the genome. Recent studies have uncovered thousands of long noncoding RNAs (lncRNAs) that populate the cancer genome. A subset of these molecules show striking cancer- and lineage-specific expression patterns, suggesting that they may be potential drivers of cancer biology and have utility as clinical biomarkers. We discuss emerging modalities of lncRNA biology and their interplay with cancer-associated concepts, including epigenetic regulation, DNA damage and cell cycle control, microRNA silencing, signal transduction pathways, and hormone-driven disease. In addition, we highlight the translational impact of lncRNAs, tools for their mechanistic investigation, and directions for future lncRNA research.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  مقاله ی مروری در خصوص فرایند زیست شناختی احیا و اصلاح خاک در مهندسی عمران
  خـریـد محـصـول
  بودجه بندی سرمایه ای مسئولیت پذیری اجتماعی شرکتی
  خـریـد محـصـول
  مقایسه کاربرد سنتی خانه‌های حیاط دار در دو شهر
  خـریـد محـصـول
  تأثیر شیوه های مدیریتی زنجیره تأمین سبز بر پایداری محیط زیست: کارخانه های تولید پوشاک آماده بنگلادش
  خـریـد محـصـول
  پیشرفت‌های حاصل شده در روشهای فرآوری مواد اومامی: یک مقاله‌ی مروری
  خـریـد محـصـول
  جغرافیای انگ: روش‌های تجربی برای تعیین مجازات و تاوان مکان
  خـریـد محـصـول
  بررسی شیوه‌های استخراج کلاژن به منظور تجزیه تحلیل ایزوتوپ‌های پایدار در تحقیقات رژیم غذایی
  خـریـد محـصـول
  دلبستگی والدین ، وابستگی عاشقانه بزرگسالان و کودکان و رضایت زناشویی: بررسی زمینه های فرهنگی
  خـریـد محـصـول
  الگوهای دلبستگی(وابستگی) والدین در مادران کودکان مبتلا به اختلال اضطراب
  خـریـد محـصـول
  استراتژی‌های تمایز و عملکرد بانک‌های پول سپرده گذاری در بندر هارکورت، نیجریه
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا