light box
امتیاز 2.58 فضای کار اشتراکی و کارگاه ساخت خلاق: ارزیابی وضعیت تحقیقات">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 25
تعداد کلمات : 8800
مجله : Journal of Innovation & Knowledge
انتشار : 2022
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:فضای کار اشتراکی و کارگاه ساخت خلاق: ارزیابی وضعیت تحقیقات

 چکیده

  کار مشترک و محاسن و مزایای آن تحت بررسی های علمی زیادی قرار گرفته است. همچنین در عمل، این پدیده با ویژگی ها و مظاهر آن به طور فزاینده ای در سطوح مختلف و برای انواع مختلف افراد و سازمان ها مرتبط می شود. اما چرا چنین است و فعالیت های پژوهشی چگونه بین محققان، کشورها و مجلات توزیع می شود؟ برای پاسخ به این سؤالات، ابتدا منابع موجود را تحلیل کردیم و نقاط کانونی رویکردهای مربوطه را استخراج کردیم. ما با تجزیه و تحلیل داده‌های Web of Science، یک تحلیل خوشه‌ای بر روی منابع موجود انجام دادیم. با این خوشه ها، توسعه جریان تحقیق و چگونگی ارتباط مطالعات را نشان می دهیم. یافته‌ها به ارتباط فضاهای کار مشترک برای رفتارهای نوآورانه و تبادل دانش اشاره می‌کند و آنها را مکانی برای کار و تبادل اجتماعی و ابزاری برای پیگیری کار روزانه، ایده‌های نوآورانه، خلق دانش و تعامل می‌سازد. با این یافته‌ها، ما به درک کلی این جریان تحقیقاتی کمک می‌کنیم و درک عمیق‌تری از مطالعات موجود و نحوه ارتباط آنها ارائه می‌کنیم. این به محققان اجازه می دهد تا بفهمند علاقه از کجا آمده است، به کجا می رود و چگونه می توانند به موضوع کمک کنند. مطالعه ما نشان می دهد که محققان باید رویکردی گسترده نسبت به پدیده کار مشترک داشته باشند. این اطلاعات زمینه را در بسیاری از زمینه های تحقیقاتی مختلف تنظیم می کند و همه آنها برای درک جامع مهم هستند و پتانسیل مطالعات جالب را نشان می دهند. از دیدگاه عملی، عواملی که کار مشترک بر آنها تأثیر می گذارد، باید در کل محیط کار بازاندیشی شوند(کار اشتراکی و کارگاه ساخت خلاق).

Title: Coworking spaces and makerspaces: Mapping the state of research

Abstract

 Coworking and its merits and benefits have been under heavy scholarly investigation. Also in practice, the phenomenon with its characteristics and manifestations becomes increasingly relevant on many levels and for many different types of people and organizations. But why is that so, and how are the research activities distributed between researchers, countries, and journals? To answer these questions, we first analyzed existing literature and extracted the focal points of the respective approaches. We conducted a cluster analysis on the existing literature by analyzing data from the Web of Science. With these clusters, we show the development of the research stream and how the studies are connected. The findings point towards the relevance of coworking spaces for innovative behavior and knowledge exchange, making them a place for work and social exchange and a tool for pursuing daily work, innovative ideas, knowledge creation, and interaction. With these findings, we contribute to the understanding of this research stream as a whole and provide a deeper understanding of the available studies and how they are connected. This allows researchers to understand where the interest came from, where it is going and how they can contribute to the topic. Our study indicates that scholars should take a broad approach towards the phenomenon coworking. It set food in many different research areas and all of them are important for a holistic understanding, showing potential for interesting studies. On a practical note, the factors that coworking influences need to be rethought throughout the whole work environment.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا