light box
امتیاز 2.58 آیا کودکان کار در کشورهای در حال توسعه قربانی پنهان بیماری‌های همه گیر هستند؟">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 23
تعداد کلمات : 11000
مجله : social sciences
انتشار : 2021
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آیا کودکان کار در کشورهای در حال توسعه قربانی پنهان بیماری‌های همه گیر هستند؟

 چکیده

 پیامدهای همه گیری اخیر به طور نامتناسبی برای چندین گروه اجتماعی، از جمله کودکان، مخرب بوده است. از آنجایی که اقتصادهای در حال توسعه به مقابله با همه گیری اخیر می‌پردازند، رفاه خردسالان ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد و استثمار اقتصادی و سوء استفاده از کودکان افزایش یابد. بنابراین، پژوهش حاضر با هدف روشن کردن و بررسی ارتباط بین کار کودک در کشورهای در حال توسعه و همه‌گیری‌ها، از جمله ویروس کرونا، از طریق انجام یک مرور منابع سیستماتیک بر روی مطالعات تجربی قبلی است. پژوهش حاضر نتیجه می‌گیرد که مطالعات قبلی در مورد همه‌گیری‌های غیرکووید-۱۹ عمدتاً بر اقتصاد آفریقا متمرکز بوده است، در حالی که مطالعات در مورد همه‌گیری اخیر بر کشورهای آسیایی متمرکز شده است. علاوه بر این، تفاوت‌هایی در رابطه با رویکردهای روش‌شناختی و ویژگی‌های کارکنان خردسال مشاهده شد و ثابت شده است که خدمات حفاظتی در برخی کشورها ناکافی است. پیشنهاداتی برای تحقیقات آینده و پیامدهای سیاست ارائه شده است(کودکان کار کشورهای در حال توسعه).

Title: Are Working Children in Developing Countries HiddenVictims of Pandemics?

Abstract

 The consequences of the recent pandemic have been disproportionately disruptive to several social groups, including children. As developing economies have been firefighting the recent pandemic, the welfare of minors could be affected and children’s economic exploitation and abuse could increase. Therefore, the present research aims to shed light on and to investigate the association between child labour in developing countries and pandemics, including the coronavirus, through conducting a systematic literature review on previous empirical studies. The present research concludes that previous studies on non-COVID-19 pandemics have mainly focused on the African economies, while studies on the recent pandemic have focused on Asian countries. In addition, differences were observed in relation to the methodological approaches and the characteristics of minor employees and the protection services in certain countries have proven to be insufficient. Suggestions for future research and policy implications are presented.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا