light box
امتیاز 2.58 گروه‌های پوچ توان قوی (به طور قوی پوچ توان)">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 31
تعداد کلمات : 6200
مجله : Mathematical Sciences
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:گروه‌های پوچ توان قوی (به طور قوی پوچ توان)

چکیده

ما یک کلاس خاص از گروه‌های p قوی را معرفی می‌کنیم که آن‌ها را گروه‌های قوی پوچ توان می‌نامیم که گروه‌های p متناهی هستند که دارای یک سری مرکزی از نوع خاص هستند. به این گروه‌ها می‌توانیم مفهوم یک مجموعه قوی پوچ توان را ضمیمه کنیم که به طور طبیعی به طبقه‌بندی از نظر «درخت شجره نامه» و کوکلاس قوی منجر می‌شود. ما نشان می‌دهیم که تعداد محدودی از گروه‌های p قوی پوچ توان از هر هم کلاس قوی وجود دارد و برخی نظریه‌های کلی را برای این دسته از گروه‌ها توسعه می‌دهیم. ما همچنین رشد گروه‌های پوچ توان قوی p2 و مرتبه pn را که در ان P فرد است تعیین می‌کنیم. تعداد آن‌ها، f(n) = pαn3+o(n3) است که در آن α = ۹+۴ ۳۹۴ √۲ می‌باشد. برای کلاس بزرگتر از همه گروه‌های قوی توان p2 و مرتبه pn، که در آن p فرد است، تعداد ۲۷n3+o(n3) p است. بنابراین در اینجا کلاس گروه‌های p قوی پوچ توان بزرگ است در حالی که در کلاس بزرگ‌تر گروه‌های p قوی پراکنده است.

Title: Powerfully nilpotent groups

Abstract

 We introduce a special class of powerful p-groups that we call powerfully nilpotent groups that are finite p-groups that possess a central series of a special kind. To these we can attach the notion of a powerful nilpotence class that leads naturally to a classification in terms of an ‘ancestry tree’ and powerful coclass. We show that there are finitely many powerfully nilpotent p-groups of each given powerful coclass and develop some general theory for this class of groups. We also determine the growth of powerfully nilpotent groups of exponent p2 and order pn where p is odd. The number of these is f(n) = pαn3+o(n3) where α = 9+4 394 2. For the larger class of all powerful groups of exponent p2 and order pn, where p is odd, the numberis p2 27n3+o(n3). Thus here the class of powerfully nilpotent p-groups is large while sparse within the larger class of powerful p groups.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا