light box
امتیاز 2.65 پذیرش IFRS و به موقع بودن گزارشگری مالی شرکتهای بیمه در نیجریه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 25
تعداد کلمات : 4500
مجله : International Journal of Managerial Studies and Research (IJMSR)
انتشار : 2020
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:پذیرش IFRS و به موقع بودن گزارشگری مالی شرکتهای بیمه در نیجریه

 چکیده

هدف از این مطالعه بررسی میزان تأثیر پذیرش اجباری IFRS بر بهنگام بودن گزارشگری مالی در صنعت بیمه در نیجریه است. در این مطالعه از طرح آزموده شده و داده‌های ۱۸ شرکت بیمه‌ای که در بورس اوراق بهادار نیجریه ثبت شده‌اند، برای دوره ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ استفاده شده است. بهنگام بودن گزارشگری مالی با استفاده از تأخیر حسابرسی و پنج متغیر کنترل (سودآوری، اندازه شرکت، اهرم، اندازه هیئت مدیره و استقلال هیئت مدیره) به مدل رگرسیون مورد استفاده در تجزیه و تحلیل داده‌ها وارد شد. نتایج حاکی از آن است که پذیرش اجباری IFRS توسط شرکتهای بیمه در نیجریه تأثیر چشمگیری بر بهنگام بودن گزارشگری مالی در آن صنعت ندارد. این احتمالاً به این دلیل است که اجرای دقیق IFRS هنوز یک چالش در صنعت بیمه در نیجریه است. یکی از مصادیق این موضوع: استدلال حسابرسان خارجی برخی از شرکتهای بیمه مبنی بر این است که اجرای IFRS 9 باعث تکمیل به موقع صورتهای مالی ۲۰۱۸ خواهد شد. نتیجه این است که شرکت‌های بیمه و قانون گذاران در صنعت باید روی توسعه‌ی ظرفیت حسابرسی و حسابداری IFRS در صنعت تاکید کنند.

TITLE: IFRS Adoption and Timeliness of Financial Reporting of Insurance Firms in Nigeria

Abstract

The objective of this study is to investigate the extent to which the mandatory adoption of IFRS affects timeliness of financial reporting in the insurance industry in Nigeria. The study used the ex-post facto design, and data from 18 insurance firms listed on the Nigerian Stock Exchange, for the period 2010 to 2013. Timeliness in financial reporting was measured using audit lag, and five control variables (profitability, firm size, leverage, board size and board independence) were introduced into the regression model used in analysing the data. Results indicate that mandatory IFRS adoption by insurance firms in Nigeria did not significantly affect the timeliness of financial reporting in that industry. This is possibly because the rigorous implementation of IFRS is still a challenge in the insurance industry in Nigeria. A recent manifestation of this problem is the argument by the external auditors of some insurance firms that the implementation of IFRS 9 will delay the timely completion of 2018 financial statements. The implication is that insurance firms and regulators in the industry should continue to focus on developing IFRS accounting and auditing capacity in
the industry.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  قیمت‌های مسکن و ریسک اعتبار: شواهدی از ایالات متحده
  خـریـد محـصـول
  نقش یادگیری مشارکتی در بهبود مهارت‌های ارتباطات کلامی دانشجویان یادگیرنده EFL
  خـریـد محـصـول
  شکستن مقاومت میزبان توسط نیای تکاملی مستقل ویروس رگبرگ زرد نکروتیک چغندر قند
  خـریـد محـصـول
  واکنش پروسکایت ها به عنوان مبدل‌های خودرو
  خـریـد محـصـول
  ویژگی‌های انتقال منفذی و انتشار مؤثر مونولیت سرامیکی برای مبدل کاتالیزوری خودرو
  خـریـد محـصـول
  مبدل ترافیکی و کاتالیستی- آلایندگی اتمسفری مربوطه در منطقه شهری ریو دوژانیرو
  خـریـد محـصـول
  مکانیسم بازیابی فلزات گروه پلاتینوم از مبدل‌های کاتالیستی در سیستم‌های استفاده شده در اگزوز
  خـریـد محـصـول
  مطالعه تفضیلی اکسایش کاتالییستی HCHO و co در کاتالیزور Mn0.75Co2.25O4
  خـریـد محـصـول
  رفتار سه سویه فازهای ترکیبی و جداگانه پلاتینوم، پالادیوم و رادیوم در ترکیب گازی کامل
  خـریـد محـصـول
  مطالعه در مقیاس بنچ گاز مصنوعی یک مبدل کاتالیزوری ۴ راهی: اکسایش کاتالیزوری
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  برو بالا