light box
امتیاز 2.65 گنجایش مالی و رشد بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط (MSME)">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 23
تعداد کلمات : 10000
مجله : Journal of Innovation and Entrepreneurship
انتشار : 2019
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

 عنوان فارسی مقاله:گنجایش مالی و رشد بنگاه‌های خرد، کوچک و متوسط (MSME) در اوگاندا

 چکیده

 این مقاله به داده‌های مربوط به نظر سنجی بنگاه‌های بانک جهانی ۲۰۱۳ اوگاندا (WBES) می‌پردازد که شامل داده‌های مربوط به ۷۶۲ شرکت در اوگاندا برای ارزیابی اثرات محیط کسب و کار با تاکید ویژه بر اثر تأمین مالی روی رشد شرکت با تمرکز بر تفاوت‌های میان اندازه‌ی شرکت می‌باشد. بر خلاف مطالعات گذشته، ما از داده‌های سطح بنگاه استفاده می‌کنیم که به ما امکان می‌دهد از این سؤال که آیا تأثیر محیط کسب و کار در اندازه شرکت بی طرف است بازجویی کنیم. مهم‌تر از همه، این مقاله خطر خطای اندازه گیری بالقوه، سوگیری متغیر حذف شده و درون زاد را کاهش می‌دهد. نتایج حاکی از آن است که شرکتهای خرد، کوچک و متوسط ​​(MSME) در اوگاندا بیشتر از شرکتهای بزرگ از دسترسی مالی بهره مند می‌شوند. این تأثیرات در بین شرکتهای متوسط ​​قویتر و پایدارتر است. مقاله این نتایج را به عنوان مدرک تفسیر می‌کند که MSME نسبت به بنگاه‌های بزرگ محدودیت اعتبار بیشتری دارد. در این مقاله همچنین مشخص شده است که در حالی که غیر رسمی و محیط نظارتی ضعیف ممکن است به منحرف کردن فعالیت اقتصادی از شرکتهای بزرگ به MSME کمک کند، غیررسمی باعث افزایش آسیب پذیری MSME ها در برابر فساد برای حفظ وضعیت غیر رسمی و نامرئی آن‌ها می‌شود. اهمیت و اثر سیاست روی اندازه، کارایی و پویایی بخش کسب و کار در اوگاندا این است که نیاز مبرمی به افزایش گنجایش مالی MSME و نیز بهبود محیط کسب و کار عمومی به خصوص رسمی سازی شرکت‌های خرد می‌شود.

TITLE: Financial inclusion and micro, small, and medium enterprises (MSMEs) growth in Uganda

Abstract

This paper draws on data from Uganda’s 2013 World Bank Enterprise Survey (WBES), which comprises data on 762 firms across Uganda to assess the effects of the business environment, with particular interest on the impact of finance on firm growth by focusing on differences across firm size. Unlike past studies, we use firm level data that allows us to interrogate whether the impact of the business environment is unbiased across firm size. Most importantly, this paper mitigates the risk of the potential measurement error, omitted variable bias, and endogeneity. The results suggest that micro, small, and medium enterprises (MSMEs) in Uganda benefit more from financial access than large firms. These effects are stronger and more sustained among medium firms. The paper interprets these results as evidence that MSMEs are more credit constrained relative to large firms. The paper also discerns that while informality and poor regulatory environment may help divert economic activity from large firms to MSMEs, informality increases the vulnerability of MSMEs to corruption to sustain their informal and invisible status. The policy implication on size, efficiency, and dynamism of the business sector in Uganda is that there is a need to increase not only financial inclusion of MSMEs but also improve the general business environment, particularly the formalization of micro firms.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  جنسیت در مطالعات ترجمه سمعی بصری
  خـریـد محـصـول
  زبان‌های اقلیت، برنامه ریزی زبان و ترجمه‌ی سمعی بصری
  خـریـد محـصـول
  کوید۱۹(COVID-19) و ترومبوآمبولی اندام اصلی: تظاهرات و علایم در سیستم های قلبی عروقی
  خـریـد محـصـول
  COVID-19 و سلامت روان در برزیل: علایم روانی و روانپزشکی در جمعیت عمومی
  خـریـد محـصـول
  تشخیص کوید-۱۹(COVID-19)- مرور اجمالی بر روش های فعلی
  خـریـد محـصـول
  کوید-۱۹(COVID-19) در محیط
  خـریـد محـصـول
  ترجمه سمعی بصری و موسیقی عامه پسند
  خـریـد محـصـول
  برهمکنش محاوره‌ای و گفتمان در ترجمه‌ی سمعی بصری: گفت و گوی فی البداهه
  خـریـد محـصـول
  میزان اطمینان از بیماری کرونا ویروس جدید (COVID-19) در ژاپن
  خـریـد محـصـول
  مدل سازی و پیش بینی ARIMA از شیوع COVID-19 با الگوی نامنظم
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
  برو بالا