light box
امتیاز 2.58 طراحی پنجره به عنوان یک ویژگی خارجی ساختمان در آثار لوس و لوکوربوزیه">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 21
تعداد کلمات : 4400
مجله : Architecture Research
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:طراحی پنجره به عنوان یک ویژگی خارجی ساختمان در آثار لوس و لوکوربوزیه

 چکیده

  این مقاله ابتدا جمله ای را که تأثیر بسزایی در معماری مدرن دارد، «تزیین جرم است» که به آدولف لوس نسبت داده می شود مطرح می کند. سپس سعی می‌کند تفاوت‌های بین «زینت» و «زیبایی» را بررسی کند. پس از آن این سوال که آیا می توان یک ساختمان را بدون افزودن زینتآلات زیبا کرد؟ در اینجا پنجره ها و نمای داخلی تعدادی از ساختمان های طراحی شده توسط لوکوربوزیه و لوس مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد. دلیل انتخاب آثار این معماران، نقش برجسته آنها در معماری مدرن است. دلیل دیگر آن است که هر دو از بیانیه مذکور حمایت کردند. هدف اصلی این مقاله درک تفاوت در ایده معمار در مورد زیبایی، از طریق پنجره هایی است که آنها طراحی کرده اند. اولین قدم در این مطالعه بیان دیدگاه ها و تعاریف معماران در مورد زینت آلات بود. بعدها بر پنجره و نقش آن به عنوان عنصری اساسی در ساختمان متمرکز شد. در پایان، گفته‌ها و نظرات معماران در مورد پنجره‌ها به‌عنوان زیباکننده بنا ذکر و با آثارشان تحلیل شده است. به نحوه دیدن پنجره ها توسط لوکوربوزیه، دیدی که از بیرون ارائه می دهد و نور طبیعی از طریق آن به عنوان زیباکننده می آید، اشاره شده است. از سوی دیگر، لوس از نور طبیعی به عنوان زیباکننده فضای داخلی استفاده می کند و ارتباط  داخل و خارج را قطع می کند(آثار لوس و لوکوربوزیه).

Title: Design of Windows as an External Building Feature in the Works of Loos and Le Corbusier

Abstract

This paper first brings up and discuss a statement that has a significant effect on Modern architecture, “ornament is crime”, which is ascribed to Adolf Loos; then it attempts to understand differences between “ornament” and “beauty”. Afterward to question if it is possible to beautify a building without adding an ornament. Here windows and interiors of a number of buildings designed by Le Corbusier and Loos are analyzed. A reason for choosing these architects’ works, is their prominent role in Modern Architecture. The other reason is that they both supported the mentioned statement. The main aim of this paper is to understand the difference in the architect’s idea about beauty, through the windows they designed. The first step in this study was to state the architects’ views and definitions about the ornament. Later it is focused on the window and its role as a fundamental element in the building. Lastly, the statements and ideas of the architects about windows as a beautifier of the building are mentioned and analyzed through their works. It is mentioned how Le Corbusier sees windows, the vision it provides from outside and the natural light comes through it as a beautifier. On the other hand, Loos uses the natural light as the beautifier of the interior and disconnects inside and the outside.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
   خـریـد محـصـول
   اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
   خـریـد محـصـول
   فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
   خـریـد محـصـول
   ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
   خـریـد محـصـول
   کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
   خـریـد محـصـول
   پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
   خـریـد محـصـول
   آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
   خـریـد محـصـول
   چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
   خـریـد محـصـول
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا