light box
امتیاز 2.65 مقاومت القا شده به آفات و پاتوژن ها در درختان">

عنوان فارسی مقاله:مقاومت القا شده به آفات و پاتوژن ها در درختان

چکیده

 مقاومت درخت با طیف وسیعی از عوامل زیستی و غیر زیستی (عوامل زنده و غیر زنده) از جمله میکروب‌های پاتوژنیک وغیر پاتوژنیک و علفخواران بهبود می‌یابد که این موضوع منجر به افزایش حفاظت در برابر آسیب زیستی یا زنده می‌شود. مقاومت القا شده می‌تواند ابزاری ارزشمند در مدیریت پایدار آفات باشد. مقاومت القا شده به طور فعالانه‌ای در گونه‌های علفی و در سال‌های اخیر در گونه‌های چوبی مطالعه شده است و به عنوان یک مفهوم سازگار با محیط زیست و جذاب برای بهبود مقاومت درخت ظهور کرده است. با این حال قبل از کاربرد مقاومت القا شده، نیاز مبرمی به افزایش دانش ما از مکانیسم‌های دفاعی در درختان جنگلی وجود دارد. درک غنی‌تر از این پدیده‌ها نقش مهمی در توسعه راهبردهای مدیریت تلفیقی پایدار آفات ایفا می‌کند. این مقاله مروری خلاصه‌ای از دانش ما از IR را در درختان جنگلی ارائه کرده و بر مکانیسم‌های دفاعی القا پذیر، القای سیستمی مقاومت و شبکه‌های سیگنالینگ هورمون‌های گیاهی تاکید دارد. ما در نهایت در مورد مزایای بالقوه و محدودیت‌های استفاده از ابزارهای مدیریت مبتنی بر IR در سیستم‌های جنگلی بحث می‌کنیم(آفات و پاتوژن ها در درختان).

Title: Induced resistance to pests and pathogens in trees

Abstract

Tree resistance can be enhanced by a variety of biotic and abiotic inducers, including nonpathogenic and pathogenic microbes, and herbivores, resulting in enhanced protection against further biotic injury. Induced resistance (IR) could be a valuable tool in sustainable pest management. IR has been actively studied in herbaceous plant species, and, in recent years, in woody plant species, and is fast emerging as an intriguing, eco-friendly concept for enhancing tree resistance. However, before application of IR becomes possible, there is a need to increase our knowledge of the mechanisms of defence in forest trees. A richer understanding of these phenomena will play a critical role in developing sustainable integrated pest management strategies. This review summarizes our current knowledge of IR in forest trees, focusing on inducible defence mechanisms, systemic induction of resistance and phytohormone signalling networks. We conclude by discussing the potential advantages and limitations of applying IR-based management tools in forest systems.

 

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  پایین دست راکتور زیستی: پیشرفت در بازیابی سوخت ها و مواد شیمیایی
  خـریـد محـصـول
  عدم قطعیت، دسترسی به بدهی و رفتار احتیاطی شرکت
  خـریـد محـصـول
  دیدگاه پزشکان در مورد آگاهی زنان از مشکلات سلامتی و رفتارهای زنان نسبت به پزشکان
  خـریـد محـصـول
  آینده معاملات آنلاین در صنعت خرده فروشی در زیمبابوه
  خـریـد محـصـول
  استراتژی های بازاریابی
  خـریـد محـصـول
  یادگیری وزن دهی شده بر اساس دشواری: رویکرد جدید شبه برنامه درسی
  خـریـد محـصـول
  درمان روانشناختی افسردگی در مراقبت های اولیه: پیشرفت های اخیر
  خـریـد محـصـول
  به سوی طراحی های جدید کمپرسور برگشت پذیر سه مرحله ای ۶: ۲
  خـریـد محـصـول
  مدیریت ریسک تجارت موبایل با استفاده از شبکه های اجتماعی در اردن
  خـریـد محـصـول
  بیماری های مادرزادی قلب
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا