light box
امتیاز 2.93 آوای کارکنان از دیدگاه میان فرهنگی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 34
تعداد کلمات : 13900
مجله : Human Resource Management Review
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آوای کارکنان از دیدگاه میان فرهنگی

 چکیده  

آوا و صدای کارکنان ممکن است دارای پیامدها و نتایج مثبت برای سازمان‌ها باشد، با این حال، تشویق کارکنان برای اظهار نظر، تضمین شده نیست تا زمانی که سازمان اثبات کند که این کار برای کارکنان این وموثر است. در این مقاله، ما متغیرهای اصلی تشکیل دهنده‌ی هنجارهای صدا و آوای ایجاد شده در سازمان در فرهنگ‌های مالی را شناسایی می‌کنیم. با توسعه‌ی چارچوب مفهومی چند سطحی، این موضوع را بررسی می‌کنیم که چگونه ارتباط هنجارهای سازمانی با کانال‌های مختلفی، سیگنال‌هایی را به کارکنان در مورد پیامدهای آوا ارائه کند یعنی ایمنی آوا و اثربخشی. چون سازمان‌ها به صورت یکپارچه عمل می‌کنند، از ملاحظات مربوط به ارزش‌های فرهنگی مؤثر بر هنجارهای سازمانی مؤثر بر سیگنال‌های ایمنی و اثربخشی استفاده می‌کنیم. چارچوب مفهومی و گزاره‌های تحقیقات آینده ارائه می‌شود(آوای کارکنان از دیدگاه میان فرهنگی).

Title: Employee voice viewed through a cross-cultural lens

Abstract

 Employee voice may have positive outcomes for organizations, however, encouraging employees to speak out is not guaranteed unless the organization signals that it is safe and effective for employees to do so. In this conceptual paper, we identify core variables that constitute the norms for voice created in organizations across national cultures. Developing a multilevel conceptual framework of employee voice, we explore how organizational norms related to different voiceچ channels provide signals to employees about voice consequences, namely voice safety and effectiveness. Given organizations do not operate in contextual vacuums, we also apply a macrolevel consideration of national culture values that influence organizational voice norms to affect safety and effectiveness signals. A conceptual framework and propositions for future research are
presented.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
جنسیت در مطالعات ترجمه سمعی بصری
خـریـد محـصـول
زبان‌های اقلیت، برنامه ریزی زبان و ترجمه‌ی سمعی بصری
خـریـد محـصـول
کوید۱۹(COVID-19) و ترومبوآمبولی اندام اصلی: تظاهرات و علایم در سیستم های قلبی عروقی
خـریـد محـصـول
COVID-19 و سلامت روان در برزیل: علایم روانی و روانپزشکی در جمعیت عمومی
خـریـد محـصـول
تشخیص کوید-۱۹(COVID-19)- مرور اجمالی بر روش های فعلی
خـریـد محـصـول
کوید-۱۹(COVID-19) در محیط
خـریـد محـصـول
ترجمه سمعی بصری و موسیقی عامه پسند
خـریـد محـصـول
برهمکنش محاوره‌ای و گفتمان در ترجمه‌ی سمعی بصری: گفت و گوی فی البداهه
خـریـد محـصـول
میزان اطمینان از بیماری کرونا ویروس جدید (COVID-19) در ژاپن
خـریـد محـصـول
مدل سازی و پیش بینی ARIMA از شیوع COVID-19 با الگوی نامنظم
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد.
برو بالا