light box
امتیاز 2.65 آیا دمکراسی باعث رشد می‌شود؟ یک فراتحلیل (از ۲۰۰۰ رگرسیون)">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 33
تعداد کلمات : 13000
مجله : European Journal of Political Economy
انتشار : 2020
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آیا دمکراسی باعث رشد می‌شود؟ یک فراتحلیل (از ۲۰۰۰ رگرسیون)

 چکیده

رابطه دموکراسی و رشد اقتصادی در علوم اجتماعی با نتایج متعدد بسیار مورد بحث قرار گرفته است. ما از یک چارچوب فرا- تحلیلی استفاده می‌کنیم که در آن از ۱۸۸ مطالعه (۲۰۴۷ مدل) با مدت زمان ۳۶ سال تحقیق در این زمینه بهره گرفته شده است(آیا دمکراسی باعث رشد می‌شود). ما همچنین اثر دموکراسی در رشد را با ویژگی سرمایه انسانی بر رشد در یک نمونه فرعی از ۱۱۱ مطالعه (۸۷۵ مدل) مقایسه می‌کنیم. یافته‌های ما نشان می‌دهد که دموکراسی دارای اثر مثبت و مستقیم روی رشد اقتصادی فراتر از سوگیری انتشارات دارد اگرچه این اثر در خصوص سرمایه‌ی انسانی ضعیف‌تر است. علاوه بر این، به نظر می‌رسد که رشد دموکراسی در مقالاتی که اخیراً در دوکولیاگوس و اولوباوشوغلو (۲۰۰۸) مورد بررسی قرار نگرفته‌اند، قوی‌تر باشد. در نهایت، نشان می‌دهیم که ناهمگنی در نتایج کزارش شده ناشی از تفاوت‌های زمانی و مکانی در نمونه‌ها است که نشان می‌دهد دموکراسی و رشد، در مناطق مختلف جهان همگن است(آیا دمکراسی باعث رشد می‌شود).

TITLE: Does democracy cause growth? A meta-analysis (of 2000 regressions)

Abstract

The relationship between democracy and economic growth has been widely debated in the social sciences with contrasting results. We apply a meta-analytical framework surveying 188 studies (2047 models) covering 36 years of research in the field. We also compare the effect of democracy on growth with the effect of human capital on growth in a sub-sample of 111 studies (875 models). Our findings suggest that democracy has a positive and direct effect on economic growth beyond the reach of publication bias, albeit weaker (about one third) of that of human capital. Further, the growth effect of democracy appears to be stronger in more recent papers not surveyed in Doucouliagos and Uluba¸ soglu (2008). Finally, we show that the h ˘ eterogeneity in the reported results is mainly driven by spatial and temporal differences in the samples, indicating that the democracy and growth nexus is not homogeneous across world regions and decades.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  ادراک والدین از تغییرات در نیاز های اولیه و اساسی زندگی کودکان معلول
  خـریـد محـصـول
  مرور دقیق اثرات بالقوه میکروپلاستیک ها و افزودنی ها روی سلامت انسان
  خـریـد محـصـول
  نوسانات فصلی هیدروکربن های آروماتیک پلی سایکلیک و ژنوتوکسیسیتی
  خـریـد محـصـول
  شناسایی ریسک مصرف کنندگان کره ای بسته به ارایه اطلاعات ایمنی برای محصولات شیمیایی
  خـریـد محـصـول
  نقش هوش هیجانی و تعدیل اجتماعی-فرهنگی روی بهزیستی روانی
  خـریـد محـصـول
  فرم شهری، کیفیت هوا و مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی تنفسی: تحلیل مسیر
  خـریـد محـصـول
  گرایش زیست محیطی، مدیریت زنجیره تامین سبز و عملکرد شرکت
  خـریـد محـصـول
  رفتار بی تحرکی در مدرسه، فعالیت فیزیکی و پیامد های مرتبط با سلامت در میان کودکان
  خـریـد محـصـول
  ساخت پرتفوی بهینه با استفاده از مدل تک شاخص و مدل همبستگی ثابت
  خـریـد محـصـول
  تأثیر ادراکات عدالت سازمانی بر فرسودگی شغلی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا