light box
امتیاز 2.65 اثر TiO2 بر ویسکوزیته و ساختار پسماند در فلزات نوع کوره‌های حرارت دهی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 15
تعداد کلمات : 4000
مجله : Steal research
انتشار : 2012
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:اثر TiO2 بر ویسکوزیته و ساختار پسماند در فلزات نوع کوره‌های حرارت دهی

 

  چکیده

 افزایش TiO2 تا وزن ۱۰۰ درصد به صورت یک اکسید پایه رفتار کرده و منجر به پایین آمدن ویسکوزیته پسماند فلزات CaO–SiO2–۱۷mass% Al2O3–۱۰mass% MgO با غیر پلی مریزه سازی و شکست پیوند ساختار شبکه سیلیکات می‌شود. طیف سنجی رومن نشان داد که محموع NBO/Si 1 و ۳ کاهش پیدا کرد و این در حالی بود که مجموع NBO/Si 2 و ۴ با افزایش مقدار TiO2 افزایش نشان داد(اثرTiO2 بر ویسکوزیته و ساختار پسماند). برخلاف ساختارهای سیلیکاتی، به نظر می‌رسد ساختارهای آلومینات نسبتاً متأثر از افزایش TiO2 بر طبق نتایج FTIR نمی‌باشند. TiO2 با ۵ درصد وزنی به طور معنادراری منجر به کاهش ویسکوزیته در مقایسه با پسماندهای عاری از تیتانیوم شد با این حال در بالاتر از این مقدار مذکور  تغییرات معناداری در ویسکوزیته مشاهده نگردید. از مقایسه ویسکوزیته در TiO2 ثابت با ۵ و ۱۰ درصد و نسبت متغیر CaO/SiO2، افزایش نسبت CaO/SiO2 در کاهش ویسکوزیته نسبت به تیتانیوم بسیار کارآمدتر بود(اثرTiO2 بر ویسکوزیته و ساختار پسماند).

Title: Effect of TiO2 on the Viscosity and Slag Structure in Blast Furnace Type Slags

Abstract

TiO2 additions up to 10 mass% behaved as a basic oxide and lowered the viscosity in the CaO–SiO2–17 mass% Al2O3–10 mass% MgO-based slags by depolymerizing the silicate network structure. Raman spectroscopy revealed the sum of NBO/Si 1 and 3 decreased while the sum of NBO/Si 2 and 4 increased with TiO2 content. Unlike the silicate structures, the aluminate structures seems to be relatively unaffected by TiO2 additions according to the FTIR results. 5 mass% TiO2 significantly decreased the viscosity compared to the TiO2 free slags, but beyond 5 mass% TiO2 meaningful changes in the viscosity was not observed. From the comparison of the viscosity at constant TiO2 of 5 and 10 mass% and varying CaO/SiO2 ratio, increasing the CaO/SiO2 ratio was more effective in decreasing the viscosity than TiO2 additions.

 

   

   ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

   برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

   محصولات مشابه
   الگوریتم بهینه سازی شعله پروانه: یک الگوی ابتکاری مبتنی بر طبیعت
   خـریـد محـصـول
   بهینه سازی شاهین هریس: الگوریتم و برنامه‌ها
   خـریـد محـصـول
   رابطه بین دیجیتالی شدن اقتصاد و ضریب تولید “دانش”
   خـریـد محـصـول
   تجزیه تحلیل خصوصیات دینامیکی تانک‌ها و مخزن‌های فولادی حلقوی بدون تکیه گاه
   خـریـد محـصـول
   نقشه برداری قبل از جراحی مغز در زمان فلج مغزی با استفاده همزمان از EEG و MRI
   خـریـد محـصـول
   تلفیق گیاهان دارویی و گیاهان آشپزی در سیستم‌های اگروفارستری برای حوزه مناطق کاراییب
   خـریـد محـصـول
   اقتصاد مقاومتی و یکپارچگی منطقه‌ای ایران
   خـریـد محـصـول
   مطالعه استفاده از سرمایه انسانی در توسعه اقتصادی با تأکید بر نقش‌های بهداشت، نابرابری
   خـریـد محـصـول
   تحلیل تأثیر مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی روی ایجاد مزایای رقابتی در سازمان‌ها
   خـریـد محـصـول
   یکپارچه سازی حسابداری و مقایسه پذیری حسابداری
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
   برو بالا