light box
امتیاز 2.58 آیا مسئولیت اجتماعی شرکتی بر اجتناب از مالیات شرکت‌های پذیرفته شده چینی تأثیر می‌گذارد؟">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 21
تعداد کلمات : 7500
مجله : sustainability
انتشار : 2018
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آیا مسئولیت اجتماعی شرکتی بر اجتناب از مالیات شرکت‌های پذیرفته شده چینی تأثیر می‌گذارد؟

 چکیده

 هدف اصلی این مقاله بررسی تجربی این است که آیا مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) بر اجتناب از مالیات شرکتی (CTA) شرکت‌های فهرست شده چینی تأثیر می‌گذارد یا خیر. این مطالعه بر اساس نمونه‌ای از ۳۴۸۱ مشاهدات سالانه شرکت از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ با استفاده از رتبه‌بندی CSR از آژانس رتبه‌بندی مسئولیت اجتماعی شرکت RKS در چین و تمام داده‌های مالی استخراج‌شده از بازار سهام و تحقیقات حسابداری چین (CSMAR) است.. محققان دریافتند که CSR به طور منفی با نرخ مالیات فعلی و نقدی مؤثر (نمایه‌های اجتناب مالیاتی شرکتی) مرتبط است، که نشان می‌دهد شرکت‌های مسئول در مقایسه با شرکت‌های کمتر مسئولیت‌پذیر بیشتر در اجتناب از مالیات شرکت دارند. یافته‌های آنها در برابر متغیرهای کنترلی مختلف قوی است. علاوه بر این، تا آنجا که می دانیم، این مقاله یکی از اولین مقالاتی است که ارتباط تجربی بین CSR و اجتناب از مالیات شرکت‌های شرکت‌های فهرست شده چینی را مستند می‌کند(اجتناب از مالیات شرکت‌های پذیرفته شده).

Title: Does Corporate Social Responsibility Influence Corporate Tax Avoidance of Chinese Listed Companies?

Abstract

 The primary objective of this paper is to empirically examine whether corporate social responsibility (CSR) influences corporate tax avoidance (CTA) of Chinese listed companies. The study is based on a sample of 3481 firm-year observations from 2009 to 2015 using CSR ratings from the Rankins (RKS) corporate social responsibility ratings agency in China, and all financial data extracted from the China Stock Market and Accounting Research (CSMAR). The authors foundthat CSR is negatively related to the current and cash effective tax rate (proxies of corporate tax avoidance), suggesting that responsible firms are more involved in tax avoidance as compared to less responsible firms. Their findings are robust against different control variables. Additionally, to the best of the authors’ knowledge, the paper is one of the first to document an empirical association between CSR and corporate tax avoidance of Chinese listed companies.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
   خـریـد محـصـول
   ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
   خـریـد محـصـول
   بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
   خـریـد محـصـول
   الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
   خـریـد محـصـول
   فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
   خـریـد محـصـول
   رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
   خـریـد محـصـول
   تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
   خـریـد محـصـول
   بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا