light box
امتیاز 2.58 اولین مجموعه داده از اخبار و توییتر مربوط به کوید-۱۹ در میان پرتغالی ها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 13
تعداد کلمات : 2900
مجله : Data in Brief
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:اولین مجموعه داده از اخبار و توییتر  مربوط به کوید-۱۹ در میان پرتغالی ها

 چکیده

 در این مقاله داده‌ای، ما مجموعه‌ای از ۳،۹۲۵،۳۶۶ توییت و ۱۸،۴۱۳ خبر آنلاین پیرامون بحث آنلاین درباره COVID-19 در برزیل را ارائه می‌دهیم. داده‌های حاصل از توییتر از طریق کتابخانه Twitterscraper Python جمع آوری شد و ما مجموعه‌ای از کلمات کلیدی به زبان پرتغالی را در رابطه با COVID-19 در نظر گرفتیم. به منظور تسهیل شناسایی تویت هایی که دارای هشتگ، رسانه و بازتوییت برای محققان یا علاقه مندان به داده هستند، برای هر یک از این دسته‌ها سه مجموعه داده خاص ایجاد کردیم. اخبار مربوط به COVID-19 از پرتال UOL، محبوب‌ترین وب سایت برزیل جمع آوری شده است. همه داده‌ها از ژانویه تا مه سال ۲۰۲۰ جمع آوری شده است. این مجموعه داده‌ها می‌توانند توجه جوامعی مانند علوم داده، علوم اجتماعی، پردازش زبان طبیعی، گردشگری، اپیدمولوژی و بهداشت عمومی را به خود جلب کنند(اخبار و توییتر مربوط به کوید-۱۹).

Title: A first public dataset from Brazilian twitter and news on COVID-19 in Portuguese

Abstract

 In this data article, we provide a collection of 3,925,366 tweets and 18,413 online news around the online discussion about COVID-19 in Brazil. The data from Twitter were collected through Twitterscraper Python library and we considered a set of keywords in Portuguese regarding to COVID-19. In order to facilitate the identification of tweets that have hashtags, media and retweets for researchers or data enthusiasts, we created three specific datasets for each of these categories. The news on COVID-19 was collected from the UOL portal, the most popular Brazilian website. All the data were gathered from January to May, 2020. These datasets can attract the attention from communities such as data science, social science, natural language processing, tourism, infodemiology, and public health.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
بررسی فناوری بلاک چین در تجارت بین المللی.مهندسی مجدد فرایند کسب و کار برای اعتبارنامه
خـریـد محـصـول
قرارداد ببندیم یا نبندیم: نگرش از طریق روایت مالیات و هزینه
خـریـد محـصـول
هوش اعتباری: نوآوری در مدیریت برند از طریق داده های رسانه های اجتماعی
خـریـد محـصـول
تجویز آستاکسانتین به عنوان یک داروی نوروپروتکتیو مناسب برای درمان امراض نورولوژیک
خـریـد محـصـول
مقایسه بانک‌های محلی، ملی و بین المللی از نظر ارزیابی اثر منابع ارتباطی
خـریـد محـصـول
یکپارچگی لاینفک روح و جسم: نظریه و چشم انداز مکتب سایکوسوماتیک پاریس
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل ریسک بدهی شرکت های غیر مالی با استفاده از شبکه های دو لایه ای
خـریـد محـصـول
دسته بندی اطلاعات و داده‌ها با استفاده از ماشین بردار پشتیبان
خـریـد محـصـول
استفاده از روش های نوین برای پیاده سازی روان درمانی اینترنتی
خـریـد محـصـول
استفاده از آزمون‌های برشی برای سنجش مقاومت و استحکام خاک
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا