light box
امتیاز 2.58 اختلالات شناختی عمومی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 90
تعداد کلمات : 24000
مجله : neorology
انتشار : 2016
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:اختلالات شناختی عمومی

 چکیده

 یک تاریخچه موردی در مقدمه این مقاله، به توصیف مادر بزرگ مادری یکی از نویسنده های این مطلب می پردازد (M.T.B). اگرچه بیماری آلزایمر رسما تشخیص داده نشده بود، ولی او به این بیماری و یا دمانس یا فراموشی مشابه مبتلا بود. مورد او به شیوه های مختلف مورد معمولی بود که با کاهش حافظه، مشکلات در پردازش مکانی، گمراهی و تغییرات شخصیتی به خصوص پارانویا همراه بود این روند به شدت نزولی بود در حالی که قبل از این که بستری شود به دلیل سکته قلبی فوت کرد. در این فصل، ما به بخث در خصوص اختلالاتی نظیر بیماری الزایمر می پردازیم که متفاوت از سندرم های عصبی روانی پوشش داده شده در بخش های دیگر این کتاب است. در بحث های انجام شده تا کنون، ما بر تجزیه کارکرد های شناختی ویژه نظیر تشخیص بینایی تاکید کرده و ماهیت مشکلات و کمبود ها را دقیقا توصیف می کنیم. برای مثال، در رابطه با ادراک پریشی شیئی بینایی می توان به ویژه بودن اخلال اشاره کرد که ناتوانی شناسایی اشیا به دلیل وجود مشکلات ادراکی می باشد و این مسئله و مانع از ایجاد ارتباط بین فرم بینایی و مفهوم می شود. با این حال در بسیاری از سندرم های بالینی از جمله بیماری آلزایمر اختلال در عملکرد محدو به یک حوزه شناختی نمی باشد بلکه قابلیت های شناختی مختلف به طور هم زمان تحت تاثیر قرار می گیرد. ما این سندرم ها را اختلال های عمومی (غیر ویژه) می نامیم(اختلالات شناختی عمومی).

Title: Generalized cognitive disorders

Abstract

A case history in the introduction of this article describes the maternal grandmother of one of the authors of this article (M.T.B). Although he was not officially diagnosed with Alzheimer's disease, he had the disease or dementia or similar forgetfulness. His case was common in various ways, with memory loss, spatial processing problems, misguidance, and personality changes, especially paranoia. The trend was severely declining, and he died of a heart attack before being admitted. In this chapter, we will discuss disorders such as Alzheimer's disease that are different from the neuropsychiatric syndromes covered in other sections of this book. In discussions so far, we emphasize the analysis of specific cognitive functions such as visual recognition and accurately describe the nature of problems and deficiencies. For example, in relation to the perception of object object vision, we can mention the peculiarity of the disorder, which is the inability to recognize objects due to the existence of perceptual problems, and this problem and prevents the connection between visual form and concept. However, in many clinical syndromes, including Alzheimer's disease, dysfunction is not limited to one cognitive domain, but different cognitive capabilities are affected simultaneously. We call these syndromes general (non-specific) disorders.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
خـریـد محـصـول
مرزهای جدید در مدیریت سرطان رکتوم اولیه و پیشرفته
خـریـد محـصـول
ریسک میوکاردیت و پریکاردیت در بزرگسالان جوان به دنبال واکسیناسیون mRNA COVID-19
خـریـد محـصـول
بروز میوکاردیت و پریکاردیت در بیماران واکسینه نشده پس از کووید-۱۹
خـریـد محـصـول
الگوریتم ازدحام آفتاب پرست کارآمد برای مسئله توزیع بار اقتصادی
خـریـد محـصـول
فرآیند بازآفرینی شهری: مورد یک مجتمع مسکونی در حومه رم، ایتالیا
خـریـد محـصـول
رابطه پویا بین شاخص سهام و قیمت دارایی: تجزیه و تحلیل بلندمدت
خـریـد محـصـول
تشخیص بیماری پوسیدگی طوقه در گندم در شرایط محیطی کنترل شده
خـریـد محـصـول
بکارگیری بهینه سازی برای حمایت از مدیریت تطبیقی آب رودخانه ها
خـریـد محـصـول
ارزیابی تأثیر آموزش زیست محیطی بر رفتار سازگار با محیط زیست
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا