light box
امتیاز 2.58 تقاضای شغل، کنترل شغل، و اختلال در سلامت روان در تجربه رفتار قلدری در محل کار">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 18
تعداد کلمات : 7900
مجله : International Journal of Environmental Research and Public Health
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تقاضای شغل، کنترل شغل، و اختلال در سلامت روان در تجربه رفتار قلدری در محل کار: یک مطالعه دو موجی

 چکیده

 قلدری در محل کار یک عامل استرس زا اجتماعی شدید در محل کار است که منجر به وخامت شدید سلامتی می شود. تحقیقات دو دسته مهم از عواملی را که ممکن است باعث قلدری در محل کار شوند را نشان داده است: شرایط کاری بد و عوامل فردی مانند اختلال در سلامت روان که آسیب‌پذیری روان‌شناختی شخصی در برابر قلدری را تعیین می‌کند. با این حال، تحقیقات به ندرت نقش آنها را به طور همزمان بررسی کرده است. در پاسخ به این مسئله، ما بررسی کردیم که آیا رابطه بین شرایط کاری بد (یعنی تقاضای شغلی بالا) در زمان ۱ (T1) و تجربه قلدری در زمان ۲ (T2) با تجربه علائم اختلال در سلامت روان در T1 تقویت می‌شود یا خیر. ما همچنین آزمایش کردیم که آیا کنترل شغل – که به شرایط کاری بهتر کمک می کند – در T1 رابطه بین تقاضای شغل در T1 و قلدری در T2 را تعدیل می کند یا خیر. شرکت کنندگان (N = 235) کارگران بخش بهداشت بودند. فاصله زمانی بین T1 و T2 یک سال بود. تجزیه و تحلیل مسیر متقاطع نشان داد که رابطه بین تقاضای شغل در T1 و تجربه رفتار قلدری در T2 با اختلال در سلامت روان T1 تقویت شده است. این نشان می دهد که در نظر گرفتن شرایط کاری و عوامل فردی با هم ممکن است برای دستیابی به درک بهتری از رشد قلدری مهم باشد.

Title: Job Demand, Job Control, and Impaired Mental Health in the Experience of Workplace Bullying Behavior: A Two-Wave Study

Abstract

Workplace bullying is an extreme social stressor at work leading to a severe deterioration of health amongst its targets. Research has revealed two important orders of factors that may trigger workplace bullying: Poor working conditions and individual factors such as impaired mental health that determine a personal psychological vulnerability to bullying. However, research has rarely investigated their role simultaneously. In response, we investigated whether the relationship between poor working conditions (i.e., high job demand) at time 1 (T1) and the experience of bullying at time 2 (T2) is strengthened by experiencing symptoms of impaired mental health at T1. We also tested whether job control—which contributes to better working conditions—at T1 moderates the relationship between job demand at T1 and bullying at T2. Participants (N = 235) were workers in the health sector. The time lag between T1 and T2 was one year. Cross-lagged path analysis revealed that the relationship between job demand at T1 and the experience of bullying behavior at
T2 was strengthened by T1 impaired mental health. This suggests that considering both working
conditions and individual factors together may be important for reaching a better understanding of
the development of bullying.

   دیدگاهها بسته است.

   محصولات مشابه
   عملکرد زیست محیطی شرکت و ارزش شرکت – با استفاده از معیارهای انتشار آلودگی
   خـریـد محـصـول
   اندازه گیری کمی عدم قطعیت بارندگی و تبخیر و تعرق در مدل‌سازی بارش-رواناب
   خـریـد محـصـول
   فیزیولوژی تنش غرقابی در جو
   خـریـد محـصـول
   ارزش مصرف، نوآوری مصرف کننده و پذیرش محصول جدید: شواهد تجربی از ویتنام
   خـریـد محـصـول
   کیفیت پایین خواب و خواب آلودگی در روز در متخصصان بهداشت: شیوع و عوامل مرتبط
   خـریـد محـصـول
   پریکاردیت حاد پس از مداخله عروق کرونر از راه پوست: کیس ریپورت
   خـریـد محـصـول
   آگاهی موقعیتی: تکنیک ها، چالش ها و چشم اندازها
   خـریـد محـصـول
   چگونه از مشکلات رایج اجرای فناوری اطلاعات سلامت جلوگیری کنیم
   خـریـد محـصـول
   ارزیابی هوشیاری و توجه پایدار در بزرگسالان مبتلا به ADHD
   خـریـد محـصـول
   کمبود(نقص) توجه و علائم ADHD در بزرگسالان مبتلا به بیماری فابری – یک مطالعه آزمایشی
   خـریـد محـصـول
   ثبت اختراع یا انتشار مقاله

   در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. سامانه جستجوگر مالکیت فکری دارکوب به تازگی از پایگاه جستجو علائم تجاری خود نیز رونمایی کرده است که دارای امکانات تخصصی فراوانی می باشد.

   ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

   در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

   از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

    
   برو بالا