light box
امتیاز 2.58 ارائه صورت‌های مالی عملیات متوقف شده: عوامل تعیین کننده و پیامدها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 19
تعداد کلمات : 8500
مجله : Advances in Accounting
انتشار : 2020
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:ارائه صورت‌های مالی عملیات متوقف شده: عوامل تعیین کننده و پیامدها

چکیده

GAAP ایالات متحده از شرکت‌ها می‌خواهد كه درآمد حاصل از عملیات متوقف شده را به طور جداگانه در صورت سود و زیان گزارش كنند. با این حال، راهنمای گزارشگری مالی فعلی، به مدیران این امکان را می‌دهد که درآمد عملیاتی (یا ضرر) را از عملیات متوقف شده در صورت سود و زیان سود (یا ضرر) جمع یا تفریق کنند. با استفاده از این شرایط منحصر به فرد، ما داده‌ها را در مورد ارائه عملیات متوقف شده (به عنوان مثال، جمع در مقابل ارائه تفکیک) جمع آوری می‌کنیم تا عواملی را که بر گزینه‌های ارائه اختیاری در صورت‌های مالی تأثیر می‌گذارد، شناسایی کنیم. ما نشان می‌دهیم که اولویت تفکیک مدیران در گزارش عملیات متوقف شده، خصوصیات نظریه چشم انداز و نظریه حسابداری ذهنی را منعکس می‌کند. ما قادر به یافتن شواهد تجربی نیستیم که نشان دهد ارزیابی سرمایه گذاران از عملیات متوقف شده برای ارائه‌های جمعی و غیر متفاوت است. این نتایج باید به مدیران، نهاد های نظارتی و سرمایه گذاران کمک کند تا بتوانند پیامدهای گزینه‌های ارائه عملیات متوقف در گزارشگری مالی را درک کنند.

Title: Financial statement presentation of discontinued operations: Determinants and consequences

Abstract

 US GAAP requires firms to separately report income from discontinued operations within the income statement. Current financial reporting guidance, however, allows managers to either aggregate or disaggregate operating income (or loss) and gain (or loss) from discontinued operations on the face of the income statement. Using this unique setting, we hand-collect data on the presentation of discontinued operations (i.e., aggregated versus disaggregated presentation) to understand factors that affect the discretionary presentation choices in financial statements. We show that managers' disaggregation preference in reporting discontinued operations reflect properties of prospect theory and mental accounting theory. We fail to find empirical evidence that investors' valuation of discontinued operations is different for aggregated and disaggregated presentations. These results should help managers, regulators, and investors understand the implications of discontinued operations' presentation choices in financial reporting.

 

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
اقدام و عملکرد استراتژیک شرکت های فرآوری لبنیات کوچک و متوسط در کنیا
خـریـد محـصـول
انگیزه های کارآفرینی دانشجویان کارشناسی ، نیجریه
خـریـد محـصـول
تأثیر قابلیت های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بر عملکرد بازاریابی
خـریـد محـصـول
مفهوم CSR و اهمیت آن برای بانک های تجاری در زمینه بنگلادش
خـریـد محـصـول
فرایندهای مدیریت شکایت و رضایت مشتری در بین مشتریان بانک های تجاری در کنیا
خـریـد محـصـول
رهبری اخلاقی در عصر دیجیتال: الزامات توسعه رهبری اخلاقی در ویتنام
خـریـد محـصـول
بررسی تأثیر پذیری یاخته‌های بنیادی هماتوپویتی، مزانشیمی و نورونی از لیتیم
خـریـد محـصـول
اثرات کافئین و قهوه بر عملکرد انسان
خـریـد محـصـول
تاثیر کافئین و قهوه بر سلامت انسان
خـریـد محـصـول
مروری بر فواید سلامتی و خطر مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا