light box
امتیاز 2.65 ارزیابی روابط تجاری ترکیه و نیجریه از سال ۲۰۰۰ – ۲۰۱۸">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 19
تعداد کلمات : 3500
مجله : International Journal of Managerial Studies and Research (IJMSR)
انتشار : 2020
ترجمه ی متون جدول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
فونت ترجمه : ب نازنین 12
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:ارزیابی روابط تجاری ترکیه و نیجریه از سال ۲۰۰۰ ۲۰۱۸

 چکیده

این مطالعه روابط تجاری نیجریه و ترکیه را از سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ ارزیابی کرده است. پژوهش حاضر  از طرح تحقيقي بالقوه استفاده کرده است. اطلاعات مربوط به واردات از ترکیه به نیجریه و صادرات از نیجریه به ترکیه در سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ در وب سایت دفتر ملی آمار ثبت شد. در این تحقیق از آزمون T برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده شده است و یافته ها نشان می دهد که دولت نیجریه از روابط تجاری سود بیشتری می برد. با ترکیه در حالی که دولت ترکیه کمتر از روابط تجاری با نیجریه سود می برد. این مطالعه توصیه می کند که دولت نیجریه باید میزان صادرات کالا به ترکیه را افزایش دهد. آنها باید توجه خود را به صادرات محصول کشاورزی به ترکیه متمرکز کنند زیرا دولت نیجریه سود بیشتری کسب کرده است همچنین دولت ترکیه باید در مورد چگونگی کسب سود بیشتر از مشارکت در تجارت واردات با دولت نیجریه دوباره استراتژی خود را بکار گیرد. آنها باید از این مزیت استفاده کنند که ارز آنها از ارز نیجریه بالاتر است و از روابط تجاری با نیجریه بهره می برد.

TITLE: Assessment of Turkey-Nigeria Trade Relations from 2000 – 2018

Abstract

The study assess Nigeria – Turkey trade relations from 2000-2018. The study adopted ex-post facto research design. Data on import from Turkey to Nigeria and export from Nigeria to Turkey were documented on the website of National Bureau of statistics from 2000 to 2018. The study used T-test to analysed the data and the findings showed that Nigerian government benefited more from trade relations with Turkey while Turkish government benefited less from trade relations with Nigeria. The study recommended that Nigerian Government should increase the volume of export of goods to Turkey. They should continue to focus on export of agricultural output to Turkey since Nigerian government benefited more Also, Turkish Government should re-strategies on how to gain more from engaging in import trade with Nigerian government. They should use the advantage that their currency is more appreciated than Nigerian currency to gain from trade relations with Nigeria.

  ثبت دیدگاه

   • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
   • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
   • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

  محصولات مشابه
  رایانش مبتنی بر زیست: ارزیابی الگوریتم، تحلیل عمیق، و حوزه کاربرد
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم بهینه سازی الاغ و قاچاقچی: رویکرد مشارکتی برای مسیریابی
  خـریـد محـصـول
  مسابقه تسلیحاتی نورونی: نقش تعااملات یادگیری میزبان-انگل
  خـریـد محـصـول
  نورواکولوژی(عصب شناسی زیست محیطی) رفتار های پرواز زنبور
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم بهینه سازی ملخ: نظریه و کاربرد
  خـریـد محـصـول
  یافتن و وارد سازی داده ها در EnegryPLAN (راهنمای FIDE)
  خـریـد محـصـول
  الگوریتم بهینه سازی پروانه دو طرفه و کاربردهای مهندسی
  خـریـد محـصـول
  آیا مهاجرت شهری-روستایی، سلامت کارگران مهاجر چینی را بهبود بخشیده است؟
  خـریـد محـصـول
  توسعه و پیاده سازی سیستم روشنایی هوشمند قابل بهینه سازی
  خـریـد محـصـول
  مرگ و میر نوزادان و دما در دو کلیسای روستایی شمال سوئد
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، جستجوی اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در ایران در طبقه بندی بین المللی A که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل کشاوری، مواد غذایی، کالاهای خانگی یا شخصی، بهداشت و سرگرمی را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکریدارکوب مشاهده کنید.
  برو بالا