light box
امتیاز 2.67 توسعه‌ی آینده نگری: ارزیابی شیوه کمک محصولات فرهنگی به سازمان‌ها">

نوع فایل : word
تعداد صفحات : 22
تعداد کلمات : 7900
مجله : Tourism Management
انتشار : 2016
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:تحول و چرخش روایتی در توسعه‌ی آینده نگری: ارزیابی شیوه کمک محصولات فرهنگی به سازمان‌ها در تشخیص روندها

 چکیده

 هنگام توسعه‌ی آینده نگری، در نظر گرفتن اطلاعاتی که این فعالیت مبتنی بر آن است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سیگنال‌های ضعیف، که به صورت روند، تعریف و مفهوم سازی می‌شوند، را می‌توان به صورت مهم‌ترین ورودی و نهاده برای توسعه‌ی آینده نگری در سازمان در نظر گرفت(ارزیابی شیوه کمک محصولات فرهنگی سازمان‌ها). اگرچه تشخیص سیگنال‌های ضعیف بستگی به رسانه‌های جدید دارد، ممحصولات فرهنگی نظیر ادبیات، فیلم، هنر و برنامه‌های کامپیوتری، در فرایند آینده نگری، نادیده گرفته شده‌اند. با این حال، ژانرهای ادبی نظیر رمان ها، منبع ارزشمندی برای توسعه‌ی آینده نگری هستند. ادبیات معمولاً توصیفات پرمایه‌ای را ارائه می‌کند. رمان ها نه تنها شیوه‌های اجتماعی را توصیف می‌کنند، بلکه مخاطبان و خوانندگان می‌توانند اطلاعات عمیقی را در خصوص احساسات کاراکترها ارائه می‌کند. این توصیفات پر مایه، در زمینه‌ی آینده نگری بسیار جالب هستند به خصوص زمانی که این موضوع در نظر گرفته شود که آن‌ها نقش مهمی در ساخت واقعیت اجتماعی ایفا می‌کنند و می‌توانند به مرور زمان بر واقعیت تأثیر گذاشته و خیال را به حقیقت تبدیل کنند. می‌توان استدلال کرد که محصولات فرهنگی، قبل از تبدیل به شیوه‌های اجتماعی پذیرفته شده یا محصولات بازاری مهم هستند. ارزش استفاده از ادبیات در آینده نگری، مربوط به این ایده است که این روایت‌ها را می‌توان به صورت سناریو خواند که پتانسیل ادبیات را نشان می‌دهد. به دلیل ساختار روایی، این سناریوها بر موانع شناختی در توسعه‌ی آینده نگری غلبه می‌کنند.

کلیه مقالات مرتبط را میتوانید در بخش ترجمه مقالات اقتصاد ملاحظه کنید.

 title: Socio-demographic effects on Anzali wetland tourism development

Abstract

This study explores the attitudes of residents of Iran's Anzali wetland toward tourism development. The investigators examine how these attitudes are mitigated by three different socio-demographic variables; family size, length of residency, and distance from tourist zone. This study assumes that the development process is affected by residents and that their attitudes are predictive of the success or failure of a tourism development. Partial Least Squares (PLS) analysis is used to test both the research model and the hypotheses. The results reveal a positive and direct relationship between the perceived impact of development and residents' attitudes toward tourism development in the Anzali wetland.

ثبت دیدگاه

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

محصولات مشابه
ارزیابی ومرور جامع ریسک ها و مزایای مصرف قهوه
خـریـد محـصـول
غذاهای فراسودمند: مزایا ، نگرانی ها و چالش ها – مقاله مربوط به شورای علوم و سلامت آمریکا
خـریـد محـصـول
انرژی، اکسرژی و تجزیه و تحلیل اقتصادی دیگهای بخار صنعتی
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل انرژی و اکسرژی نیروگاه بخار در اردن
خـریـد محـصـول
NICE: سیستم بیان برای لاکتوکوکوس لاکتیس: سیستم بیان ژن کنترل شده نایسین
خـریـد محـصـول
پروژه بررسی خوشه بندی مبتنی بر منطق فازی شبکه های حسگر بیسیم
خـریـد محـصـول
اثرات سرریز افشای MD&A برای سرمایه گذاری حقیقی: نقش رقابت صنعتی
خـریـد محـصـول
آیا کاهش نرخ مالیات موثر نشان دهنده اجتناب مالیاتی است؟
خـریـد محـصـول
تغییرات رشدی در اثرات اندازه برای مسائل جمع ساده
خـریـد محـصـول
زیرساخت مدیریت دارایی (IAM): تکامل و ارزیابی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا