light box
امتیاز 2.58 جعبه ابزار مدیریت استفاده از آزمایش ها و تست های آزمایشگاهی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 21
تعداد کلمات : 7000
مجله : medical report
انتشار : 2013
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی :
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:جعبه ابزار مدیریت  استفاده از آزمایش ها و تست های آزمایشگاهی

چکیده

 مدیریت کارآمد و مؤثر استفاده از تست‌های آزمایشگاهی، مستلزم تضمین بهره برداری کافی از تست‌های مورد نیاز در برخی بیماران و جلوگیری از انجام تست‌های بیش از حد در برخی بیماران دیگر است. پس از اتخاذ تصمیمات بالینی سخت برای تعریف بیمارانی که نیاز به آزمایش دارند و بیمارانی که نیاز به آزمایش ندارند، طیف وسیعی از مداخلات برای پزشک و متخصص آزمایشگاه برای کمک به استفاده‌ی مناسب از تست‌ها موجود هستند. این مداخلات موسوم به جعبه ابزار مدیریت استفاده هستند. شواهد نشان داده است که برخی ابزارها در جعبه ابزار، ضعیف و برخی دیگر قوی هستند و این ابزارها زمانی بسیار مؤثر هستند که بسیاری از آن‌ها به طور همزمان استفاده شوند. اگرچه پیامدهای مطالعات مدیریت استفاده از تست‌ها همواره مطلوب و معتبر نمی‌باشند، منابع و مطالعات نشان می‌دهند که مداخلات مدیریت استفاده‌ی قوی، اقدامات مؤثر و ایمن برای بهبود سلامت بیمار و کاهش پسماند در عصر با فشار اقتصادی و مالی بالا است(استفاده از آزمایش و تست آزمایشگاهی).

 

Title: The laboratory test utilization management toolbox

Abstract

 Efficiently managing laboratory test utilization requires both ensuring adequate utilization of needed tests in some patients and discouraging superfluous tests in other patients. After the difficult clinical decision is made to define the patients that do and do not need a test, a wealth of interventions are available to the clinician and laboratorian to help guide appropriate utilization. These interventions are collectively referred to here as the utilization management toolbox. Experience has shown that some tools in the toolbox are weak and other are strong, and that tools are most effective when many are used simultaneously. While the outcomes of utilization management studies are not always as concrete as may be desired, what data is available in the literature indicate that strong utilization management interventions are safe and effective measures to improve patient health and reduce waste in an era of increasing financial pressure.

دیدگاهها بسته است.

محصولات مشابه
افزایش ظرفیت برای توسعه کارآمد استعدادهای ورزشی: درک فرصت ها و چالش ها
خـریـد محـصـول
تجزیه و تحلیل مقایسه ای و کاربرد شبکه های عصبی عمیق در پیش بینی کووید -۱۹
خـریـد محـصـول
تاثیر پیام های نوآوری محصول بر قصد خرید محصولات ضروری
خـریـد محـصـول
نوآوری های بنیادی: بین دانش و فرصت های تحقیقاتی آینده
خـریـد محـصـول
تحلیل قصد استفاده از چت بات: مشاوره دامپزشکی
خـریـد محـصـول
اثرات مکمّل های دیجیتال بر بهره وری و اشتغال
خـریـد محـصـول
درک دانشجویان از محیط متنوع یادگیری بر قصد آنها نسبت به کارآفرینی
خـریـد محـصـول
بررسی شیوه های موثر مدیریت منابع انسانی بر حفظ کارمندان: دانشگاه فنی تاماله
خـریـد محـصـول
تأثیر حرفه‌ای گری و تجربه حسابرس بر سطح قضاوت‌های مهم با اخلاق حرفه‌ای
خـریـد محـصـول
تاب آوری کارکنان، القای اطلاعات و ارائه خدمات بین ارائه دهندگان بیمه خدمات درمانی
خـریـد محـصـول
ثبت اختراع یا انتشار مقاله

در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

 
برو بالا