light box
امتیاز 2.58 آیا اقتصادهای ثروتمند کیفیت حسابداری بهتری دارند؟ شواهد بین المللی">

نوع فایل : word
تعداد صفحات ترجمه تایپ شده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش : 34
تعداد کلمات : 12600
مجله : Wiley Periodicals
انتشار : 2019
ترجمه متون داخل جداول : ترجمه شده است
درج جداول در فایل ترجمه : درج شده است
منابع داخل متن : به صورت فارسی درج شده است
کیفیت ترجمه : طلایی
دسته بندی : ،
برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

عنوان فارسی مقاله:آیا اقتصادهای ثروتمند کیفیت حسابداری بهتری دارند؟ شواهد بین المللی

 چکیده

  هدف: هدف این مقاله آزمایش تجربی این است که آیا اقتصادهای ثروتمند دارای کیفیت حسابداری (AQ) بهتری در مقایسه با همتایان “ضعیف” خود هستند یا خیر. طراحی/روش/رویکرد: برای آزمون فرضیه فرمول‌بندی‌شده، این مقاله داده‌های حسابداری و بازار بازارهای سرمایه ۴۰ کشور را که از Compustat Global و Compustat آمریکای شمالی به دست آمده و در طول ربع قرن گذشته، از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۶ را در بر می‌گیرد، بررسی می‌کند. ثروت و سودمندی کنترلی و ارزشیابی اطلاعات حسابداری به ترتیب با تولید ناخالص داخلی سرانه، محافظه کاری حسابداری مشروط و ارتباط ارزش سود و ارزش دفتری تعیین می شود. یافته ها: تجزیه و تحلیل توصیفی، مطابق با ادبیات قبلی، نشان می دهد که کنترل-مفید بودن و ارزش گذاری- سودمندی اطلاعات حسابداری به طور معناداری با یکدیگر همبستگی منفی دارند و آنها را به عنوان اهداف جایگزین (و نه سازگار) سیستم حسابداری قرار می دهند. یافته اصلی نشان می‌دهد که اقتصادهای ثروتمند به طور قابل‌توجهی اطلاعات حسابداری کنترل‌کننده-مفید اما در مورد ارزش‌گذاری یکسان در مقایسه با همتایان ضعیف خود گزارش می‌دهند. مفاهیم عملی: یافته‌ها از دیدگاه سرمایه‌گذاران و همچنین استانداردسازان جالب است. اصالت/ارزش: با توجه به بال (مجله تحقیقات حسابداری بین المللی (۲۰۱۶)، ۱۵(۲)، ۱-۶)، اقتصادهای ثروتمند احتمالاً سرمایه گذاری بیشتری در ایجاد و توسعه زیرساخت گزارشگری در سطح کشور مانند حسابداری دارند. سیستم های مالی، حقوقی و سیاسی، که در نهایت باید به AQ بهتر منجر شود. این مقاله استدلال می‌کند که اقتصادهای ثروتمند احتمالاً اطلاعات حسابداری مفیدتری را گزارش می‌کنند، اما نه لزوماً در مقایسه با اقتصادهای ضعیف، اطلاعات حسابداری مفیدتر برای ارزیابی را گزارش می‌کنند. این استدلال بر این واقعیت استوار است که از یک سو تصمیم گیرندگان در بازارهای سرمایه اقتصادهای ثروتمند احتمالاً به شدت از منابع مختلف اطلاعات جایگزین استفاده می کنند، که دلالت بر تقاضای کمتر برای اطلاعات حسابداری به عنوان منبع تصمیمات ارزشیابی دارد. از سوی دیگر، تقاضا برای اطلاعات حسابداری مفید کنترلی حتی در صورت استفاده از سایر منابع (خارجی) اطلاعات وجود خواهد داشت، زیرا اطلاعات داخلی (مدیریتی) به مدیریت کمک می کند تا به طور مؤثر فعالیت های شرکت را کنترل و برنامه ریزی کند.

Title: Do wealthy economies have better accounting quality?
International evidence

Abstract

 Purpose: The purpose of this article is to empirically test whether wealthy economies have better accounting quality (AQ) compared to their “poor” counterparts. Design/methodology/approach: To test the formulated hypothesis, this article examines accounting and market data of 40 countries' capital markets, obtained from Compustat Global and Compustat North America, and spanned throughout the last quarter of century, from 1992 to 2016. Country wealth and controlling- and valuation-usefulness of accounting information are proxied by gross domestic product per capita, conditional accounting conservatism and value relevance of earnings and book values, respectively.

  دیدگاهها بسته است.

  محصولات مشابه
  کنترل مقیاس های زمانی برای انتقال الکترون از طریق پروتئین ها
  خـریـد محـصـول
  شناسایی کربوهیدرات های کمپلکس توسط پروتئین ها
  خـریـد محـصـول
  پهپادهای هوشمند به عنوان ایستگاه های پایه برای بهبود عملیات شبکه تلفن همراه
  خـریـد محـصـول
  BlockHDFS: سیستم فایل توزیع شده هادوپ یکپارچه
  خـریـد محـصـول
  رفتار خمشی ستون های RC توخالی دایره ای با تعداد کم حلقه های داخلی
  خـریـد محـصـول
  تاثیر توانایی مدیر، سیاست حداقل دستمزد و اندازه شرکت بر عملکرد شرکت
  خـریـد محـصـول
  بررسی میزان اکسید نیتریک بازدم فراکشنال بینی (FENO) در کودکان مبتلا به رینیت آلرژیک
  خـریـد محـصـول
  اختلالات بویایی در سندرم پس از حاد COVID-19
  خـریـد محـصـول
  اثرات رژیم غذایی مدیترانه ای سنتی در رینوسینوزیت حاد عود کننده دوران کودکی
  خـریـد محـصـول
  “بیایید در مورد ریاضی بحث کنیم”؛ تأثیر درس‌های حل مسئله بر بحث‌های ریاضی
  خـریـد محـصـول
  ثبت اختراع یا انتشار مقاله

  در اولین مرحله از شروع یک تحقیق جدید نیاز است منابع مختلفی جستجو شود تا جدید بودن ایده مورد بررسی قرار گیرد. یکی از بهترین منابع جهت جستجو، لیست اختراع های ثبت شده است. پایگاه های جستجوی پتنت به محقق کمک میکند پیشینه تحقیق خود را مورد بررسی قرار دهد تا مطمئن شود کار تکراری انجام نمیدهد. لیست اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات ایران دارای طبقه بندی های متفاوتی است. در طبقه بندی بین المللی B که شامل اختراعات حوزه نیاز ها بشری شامل عملیات اجرایی، حمل و نقل شامل: کشتیرانی، ترابری و دیگر موارد را میتوانید در پایگاه جستجوی دارایی های فکری دارکوب مشاهده کنید.

  ثبت اختراع یا انتشار مقاله کدام اول باید انجام شود؟ پژوهشگران منابع مالی و غیر مالی بسیاری را صرف انجام تحقیقات و پژوهش ها میکنند و امکان دارد تعدادی از آنها تبدیل به دستاوردها و فناوری های نو گردد. محققان این نتایج را به سرعت در مقالات علمی ملی و بین المللی منتشر و به آن افتخار میکنند. اما باید مد نظر داشت، چنانچه دستاورد پژوهشی امکان تبدیل شدن به یک محصول یا فرآیند قابل استفاده و تولید در صنعت را داشته باشد، هر گونه انتشار عمومی از جمله مقاله باعث از دست رفتن شرط جدید بودن و در نتیجه عدم امکان ثبت فناوری به عنوان اختراع خواهد شد.

  در نتیجه محققان و پژوهشگران باید پیش از هرگونه افشاء عمومی آن دسته از نتایج تحقیقاتی که شرایط ثبت اختراع را دارا می باشد به صورت اظهارنامه اختراع در اداره مربوطه ثبت و سپس نسبت به انتشار آنها اقدام کنند. امکان دارد مراحل ثبت اختراع چندین ماه به طول بیانجامد که انتشار مقاله (و مانند آن) پس از تاریخ ثبت اظهارنامه اختراع مشکلی را در فرآیند ثبت اختراع بوجود نمی آورد.

  از آنجا که برخی دستاورد ها مانند روشهای تشخیص بیماری و نوآوری های مدیریتی قابلیت ثبت اختراع بین المللی و ملی را ندارند، محققان بدون نگرانی میتوانند انتشار در مقالات داخلی و خارجی را به عنوان اولین گزینه جهت کسب افتخار دست یابی به این قبیل پژوهشها انتخاب کنند.

   
  برو بالا